Skoki narciarskie - PŚ: nokaut Lundby, Karpiel i Rajda z awansem

• Data publikacji: 11.03.2019, 21:36

Udany występ zaliczyły dziś w Lillehammer Kamila Karpiel i Kinga Rajda. Polki zajęły miejsce w trzeciej dziesiątce dzisiejszych kwalifikacji i jutro powalczą o punkty Pucharu Świata. Bezkonkurencyjna w poniedziałek była Norweżka Maren Lundby.

Kamila Karpiel oddała dobry skok na 121,0 m i zajęła 23. miejsce w kwalifikacjach. 112,5 m to rezultat Kingi Rajdy, ale po uwzględnieniu punktów za styl, rozbieg i warunki atmosferyczne nasza zawodniczka zakończyła kwalifikacje dwa miejsca za swoją koleżanką z reprezentacji - była 25.

Eliminacje zwyciężyła Norweżka Maren Lundby. Reprezentantka gospodarzy popisała się skokiem na odległość 141,5 m i znokautowała rywalki. Dość powiedzieć, że druga w kwalifikacjach Niemka Katharina Althaus skoczyła ponad 10 m bliżej (131 m). Na najniższym stopniu podium z taką samą odległością jak Althaus stanęła Słowenka Nika Kriznar.

Wyniki

Maren Lundby została liderką cyklu Raw Air i ma już 15,1 pkt przewagi nad Kathariną Althaus. Dotychczasowa prowadząca - dziesiąta dziś Austriaczka Daniela Irashko Strolz - spadła na trzecią pozycję.

Klasyfikacja Raw Air

Początek wtorkowego konkursu zaplanowano na godzinę 20:00. O 19:15 odbędzie się seria próbna.