Indian Wells: Rosolska i Yang odpadły z turnieju

• Data publikacji: 11.03.2019, 20:50

Alicja Rosolska, grająca w parze z Yang, spotkały się w 1/8 finału Indian Wells z turniejową jedynką - Krejcikova/Siniakova. Faworytki okazały się być lepsze od polsko-chińskiego debla, pokonując je 2:1 i zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.

Pojedynek z rozstawionymi z numerem jeden deblistkami nie był łatwy. Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki pomiędzy tenisistkami. Do przełamania doszło na 5:4 dla Krejcikovej i Siniakovej. Powtórzyło się to jednak jeszcze trzy razy do końca podstawowej części partii - obie pary straciły po dwa własne podania, co doprowadziło do tiebreaka. W nim już zdecydowanie lepiej poradziły sobie reprezentantki Czech, trzykrotnie sięgając po minibreaki.

W drugiej partii Polka i Japonka odrobiły stratę w setach, ale to także nie przyszło im łatwo. Zaczęły od wygrania serwisu rywalek już w pierwszym gemie tej odsłony spotkania. Przewagę przełamania utrzymały do momentu, kiedy nasze południowe sąsiadki nie odrobiły jej na 2:2. Po raz kolejny Rosolska i Yang odebrały podanie Czeszkom na 4:3. Choć te znów nadrobiły stratę (4:4), to w połowie polski debel nie odpuścił tego seta do samego końca i tenisistki zdobyły kolejne przełamanie na 5:4, co dało im wygraną.

Super tiebreak należał już jednak do faworyzowanej pary, która tym samym awansowała do ćwierćfinału.

Alicja Rosolska/Zhaooxuan Yang - Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova 1:2 (6:7(2) 6:4 7:10)