Narciarstwo dowolne - PŚ: Gremaud i Forehand ze zwycięstwami
pleclown/wikimedia.commons

• Dodał: Rafał Walter
  • Data publikacji: 11.03.2019, 19:12

Szwajcarka Mathilde Gremaud i Mac Forehand wygrali kolejne zawody Pucharu Świata w narciarskim slopestyle'u, które odbywały się w Mammoth Mountain. Reprezentanci Polski nie startowali.

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, którzy musieli przesunąć rywalizację ze względu na silny wiatr oraz duże opady śniegu. Ostatecznie zmagania odbyły się przy błękitnym niebie w niedzielne popołudnie, a biorąc pod uwagę czas w Polsce w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W takich warunkach najlepsza okazała się srebrna medalistka z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu Mathilde Gremaud. Po dosyć solidnym upadku na jednym z treningów mało kto spodziewał się, że Szwajcarka będzie w stanie odnieść pierwsze swoje zwycięstwo w zawodach PŚ. A jednak ta sztuka jej się udała. Helwetka uzyskała 86,65 pkt, wykonując w pierwszym przejeździe m.in. corka 540 i corka 720. Drugie miejsce zajęła Norweżka Johanne Killi z wynikiem 79,15 pkt, a na najniższym stopniu podium stanęła Kanadyjka Megan Oldham. Reprezentantka Kraju Klonowego Liścia uzyskała 76,15 pkt.

Także pierwszy triumf w historii swoich startów w zawodach PŚ święcił zawodnik gospodarzy - Mac Forehand. 17-letni Amerykanin w swoim najlepszym finałowym przejeździe dostał notę 90,95 pkt, wykonując m.in. double corka 720 i right side double 1260. Na drugiej pozycji zmagania zakończył Norweg Ferdinand Dahl (86,05 pkt), a trzeci był rodak Forehanda, Kiernan Fagan (85,20 pkt).