Uniwersjada 2019 - narciarstwo dowolne: Babicki poza czołową dziesiątką

• Data publikacji: 11.03.2019, 18:45

Ski cross był ostatnią konkurencją narciarstwa dowolnego na Uniwersjadzie w Krasnojarsku. Jedyny reprezentant Polski Paweł Babicki zajął 13. miejsce.

W kwalifikacjach Paweł Babicki uplasował się na 13. pozycji i awansował do dalszej fazy zawodów. W półfinale Polak również był 13. i zakończył zawody na tej pozycji, gdyż nie wszedł do finałów. W wielkim finale wystartowało trzech Rosjan. Wygrał reprezentant gospodarzy Artem Nabiulin przed Maksimem Wikrowem, Niemcem Florianem Wilmsmannem oraz Igorem Omelinem.

Wśród kobiet na starcie pojawiło się tylko 8 zawodniczek. Nie było żadnej reprezentantki Polski. Złoty medal zdobyła Rosjanka Jekaterina Malcewa. Podobnie jak u mężczyzn, w wielkim finale wystartowały trzy reprezentantki gospodarzy. Druga była Anna Antonowa, trzecia Czeszka Klara Kasparowa, a czwarta Wiktoria Zawadowksaja.