Łyżwiarstwo figurowe - MŚJ: triumf rosyjskich par sportowych

• Data publikacji: 11.03.2019, 13:44

Rosyjskie pary sportowe zdominowały podium podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które odbyły się w Zagrzebiu. Złoty medal wywalczyli awansujący z trzeciej pozycji po programie krótkim Anastasia Mishina i Alexandr Galliamov. Srebro trafiło do Apollinarii Panfilovej i Dmitry Rylova. Na najniższy stopień podium spadli liderzy po programie krótkim Polina Kostiukovich i Dmitrii Ialin.

W rywalizacji par sportowych zwyciężyli tegoroczni triumfatorzy zawodów z cyklu Grand Prix wśród juniorów. Anastasia Mishina i Alexandr Galliamov pochodzący z Rosji awansowali z trzeciej pozycji po programie krótkim na najwyższy stopień podium. Aktualni Mistrzowie Rosji Juniorów przed publicznością zgromadzoną w Zagrzebiu zaprezentowali się do utworu „Master and Margarita” rozpoczynając od potrójnego podnoszenia twistowego oraz wyrzucanego potrójnego Flipa. Nie zabrakło trudnych podnoszeń oraz piruetów. W program dowolny jednak wkradły się błędy, bowiem Anastasia Mishina upadła wykonując kombinację 3S+3S. Rosjanie w łącznej ocenie uzyskali notę 188.74 pkt, awansując z trzeciej pozycji na najwyższy stopień podium.

„Byliśmy trzecią parą po krótkim programie, ale to rzeczywiście popchnęło nas do tego, by w program dowolny włożyć więcej emocji, a także więcej skupienia, tak by wykonać go czyściej, a także by awansować w klasyfikacji" – powiedział Alexandr.

Srebrny medal wywalczyli Apollinaria Panfilova i Dmitry Rylov, którzy zaprezentowali swój program dowolny do „W.E.”, wykonując m.in. bardzo dobre podnoszenie twistowe z trzema obrotami. Rosjanie programem dowolnym ustanowili nowy rekord sezonu (120.26 pkt), a w łącznej nocie uzyskali 188.17 pkt. „Jestem w szoku, jeśli chodzi o srebro” - powiedział Rylov. „Myślałem, że zdobędziemy brąz jak we wszystkich innych zawodach" – dodał.

Liderzy po programie krótkim Polina Kostiukovich i Dmitrii Ialin w swoim wystepie wykonali m.in. wyrzucanego potrójnego Rittbergera oraz podnoszenie twistowe z trzema obrotami. Problemy pojawiły się przy kombinacji potrójny Salchow z potrójnym Salchowem, kiedy to Polina upadła. Występ do „Xotica” oceniony został na 113.28 pkt. Srebrni medaliści Mistrzostw Świata Juniorów z ubiegłego roku rywalizację ostatecznie ukończyli na trzeciej pozycji.