Uniwersjada 2019 - biegi: dobry start Weroniki Kalety na 15 km

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 11.03.2019, 09:34

W ostatnim biegu kobiet podczas Uniwersjady w Krasnojarsku – na dystansie 15 km stylem dowolnym ze startu wspólnego – Weronika Kaleta zajęła dobre 15 miejsce. W trzeciej 10-tce sklasyfikowano Urszulę Łętochę. Zmagania zdominowały reprezentantki gospodarzy, które zajęły całe podium.

Ostatni kobiecy bieg na Uniwersjadzie w Krasnojarsku to wyścig na 15 km techniką dowolną ze startu wspólnego. Do rywalizacji przystąpiło 49 zawodniczek, w tym dwie Polki – Urszula Łętocha i Weronika Kaleta. Początkowo lepiej radziła sobie Ula, która pierwsze kilometry pokonywała na miejscu w czołowej 10-tce. Potem jednak starsza z Polek miała upadek i straciła dobrą pozycję. Weronika Kaleta biegła równo i stopniowo przesuwała się w klasyfikacji w górę stawki. Ostatecznie Kaleta ukończyła zmagania na dobrej 15 pozycji, ze stratą niespełna 2 minut do liderek. Urszula Łętocha minęła linię mety jako 23-cia, minutę po koleżance z reprezentacji Polski.

Bieg zgodnie z przewidywaniami całkowicie zdominowały Rosjanki. Zawodniczki gospodarzy biegły w grupie i nadawały tempo rywalizacji. Kroku biegaczkom z Rosji zdołała dotrzymać jedynie Japonka Miki Kodama, ale podium było poza jej zasięgiem. Zmagania wygrała Alisa Żambałowa, która tym samym wywalczyła w Krasnojarsku trzeci złoty medal Uniwersjady. Sekundę później finiszowała Jekaterina Smirnowa, a na najniższym stopniu podium stanęła Jana Kirpiczenko (+5.6 sek).

Jutro w Krasnojarsku ostatni akord biegowych zmagań – wyścig na 30 km techniką dowolną mężczyzn ze startu wspólnego. Na starcie zobaczymy trzech Biało-Czerwonych: Mateusza Haratyka, Kacpra Antolca i Michała Skowrona.