ATP Indian Wells: Kubot i Melo znów wygrywają ciężki mecz

• Data publikacji: 11.03.2019, 08:07

Łukasz Kubot i Marcelo Melo powoli wracają do formy. Ich gra daleka jest jeszcze od perfekcji, ale kolejny ciężki mecz zdołali wygrać. Po super tiebreaku pokonali parę złożoną że specjalistów od singla - Nicka Kyrgiosa i Taylora Fritza.

Pierwszy set tego spotkania był dość wyrównany. Obydwie pary nie miały raczej problemu z utrzymaniem własnego podania. Tylko raz serwująca byli zagrożeni przełamaniem i z resztą stracili swe podanie. Miało to miejsce w 7. gemie, a tymi którzy zdobyli przewagę byli na szczęście Kubot i Melo. Udało im się utrzymać prowadzenie i wygrać seta 6-4.

Druga partia miała zupełnie odmienny przebieg. Była bardzo jednostronna i to niestety Fritz oraz Kyrgios dominowali. Duet amerykańsko-australijski oddał Polakowi i Brazylijczykowi tylko jednego gema. Tym samym doprowadzili do super tiebreaka.

Ten znowuż był bardzo wyrównany. Obydwie pary wygrywała punkt za punkt. Do samego końca nie doszło do żadnego mini-breaka. Ostatecznie na szczęście to Kubot i Melo wygrali piłkę przy serwisie rywali prowadząc 9-8, dzięki czemu mogą przygotowywać się już do walki o półfinał.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [6] — Taylor Fritz/Nick Kyrgios (USA/AUS) 6-4 1-6 [10-8]