Skoki narciarskie - PŚ: Iraschko-Stolz liderką Raw Air, Karpiel bez punktów

• Data publikacji: 10.03.2019, 13:55

Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz wygrała konkurs w Oslo i objęła prowadzenie w klasyfikacji Raw Air kobiet. Podium uzupełniły dwie reprezentantki Niemiec. "Dopiero" 5. była Maren Lundby. Kamila Karpiel nie awansowała do drugiej serii.

W dzisiejszym konkursie oglądaliśmy jedną reprezentantkę Polski. Wczorajsze kwalifikacje przebrnęła Kamila Karpiel, co nie udało się Kindze Rajdzie. Niestety w dzisiejszym konkursie nasza utalentowana zawodniczka nie poradziła sobie z trudnymi warunkami. Uzyskała zaledwie 74,5 metra i zajęła odległe 37. miejsce ex aequo z Amerykanką Nitą Englund.

Najlepiej w pierwszym skoku spisała się Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka jako jedna z dwóch zawodniczek (obok 4. po pierwszej serii rodaczki Chiary Hoelzl, która uzyskała 120,5 metra w lepszych warunkach) doleciała do punktu K. Uzyskała dokładnie 120 metrów i z przewagą 4,5 pkt. nad Niemką Ramoną Straub (117 m) prowadziła w konkursie. Trzecia na półmetku zawodów była Japonka Sara Takanashi. Skoczkini z Kraju Kwitnącej Wiśni pokonała w powietrzu 119,5 metra.

W drugiej serii Iraschko-Stolz utrzymała prowadzenie. Pozwolił jej na to skok długości 121 metrów. Na drugie miejsce z 8. przesunęła się Niemka Juliane Seyfarth, która w pierwszej serii uzyskała 114,5 metra. W drugim skoku wylądowała na tej samej odległości co Iraschko-Stolz. Podobny awans – z 9. na 3. miejsce – zanotowała również jej rodaczka Katharina Althaus. W pierwszej serii pokonała tylko 111,5 metra, jednak 8 metrów dłuższy skok w finale pozwolił jej wskoczyć na podium. Straub spadła na 7. miejsce. Uzyskała 118,5 metra, jednak przydarzył jej się groźnie wyglądający upadek. Takanashi uzyskała tylko 111,5 metra i spadła na 4. miejsce.