Bobsleje - MŚ: złoty medal niemieckiej czwórki

• Data publikacji: 10.03.2019, 09:50

Niemiecka załoga w składzie Francesco Friedrich, Candy Bauer, Thorsten Margis i Martin Grothkopp zdobyła złoty medal rozgrywanych w kanadyjskim Whistler bobslejowych Mistrzostw Świata. Zawody czwórek były ostatnim akcentem tego sezonu w tej dyscyplinie.

Najlepsza załoga tegorocznego Pucharu Świata rozpoczęła zawody bez przytupu, bo po pierwszym ślizgu zajmowała dopiero trzecie miejsce. Jak się później okazało był to tylko wypadek przy pracy, bo kolejne trzy ślizgi zostały już zdominowane przez Niemców, którzy z czasem 3:21.33 potwierdzili swoją dominację w tym sezonie i obronili tytuł sprzed dwóch lat. Na drugim miejscu zawody ukończyli Łotysze (Oskars Kibermanis, Arvis Vilkaste, Janis Strenga, Matiss Miknis) tracący do zwycięzców 0,29 s. Niespodziankę sprawili Kanadyjczycy (Justin Kripps, Ryan Sommer, Benjamin Coakwell i Cameron Stones), którzy wywalczyli trzecie miejsce. Reprezentanci gospodarzy ukończyli rywalizację ze stratą 0,45 s do Niemców.

Wyniki konkursu

Zawody odbyły się bez udziału polskiej osady. Mistrzostwa Świata w Whistler to ostatnie w tym sezonie konkursy w tej dyscyplinie sportu.