Uniwersjada 2019 - biathlon: ósme miejsce Magdy Piczury

• Data publikacji: 10.03.2019, 05:56

W ostatnim dniu rywalizacji biathlonistów Magda Piczura w biegu na 12,5 km zajęła ósmą pozycję! Bezkonkurencyjne po raz kolejny okazały się Rosjanki. Do ostatnich metrów trwała walka o złoty medal między Ekateriną Moshkovą a Elizavetą Kapliną. Brązowy medal zdobyła Natalia Gerbulova.

Zarówno Magda Piczura, jak i Klaudia Cichoń pierwszą przygodę ze strzelnicą zakończyły z jednym pudłem. Klaudia Szpak zanotowała o jedną pomyłkę więcej od swoich koleżanek. Po bezbłędnym drugim podejściu najwyżej notowana z Polek była już bezbłędna i wybiegła na ósmej pozycji, na której utrzymywała się przez większość dystansu. Na jej konto wpadło jeszcze jedno dodatkowe 150 metrów biegu. Na ostatnich metrach wyprzedziła ją Francuzka Marine Challamel i ostatecznie Piczura została sklasyfikowana na ósmym miejscu. Nieco słabiej zaprezentowały się nasze pozostałe reprezentantki. Klaudia Cichoń łącznie zaliczyła aż pięć pudeł, przez co spadła z bardzo dobrej 13. lokaty po pierwszym strzelaniu. Toczyła walkę z Klaudią Szpak, która na ostatniej prostej przed metą została wyprzedzona przez Laurę Chodanovą. Słowaczka rozdzieliła Polki (19. i 21. miejsce).

Od początku Rosjanki biegły bardzo szybko i trzymały się razem na przodzie stawki. Już wtedy wiadomo było, że to właśnie między nimi rozegra się walka o medale. Jeszcze przed pierwszym strzelaniem rozdzieliły się. Sprawa złotego medalu pozostawała otwarta do ostatnich metrów. Na czwartej wizycie na strzelnicy lepiej poradziła sobie Elizaveta Kaplina, która wybiegła jako pierwsza i miała ponad 11 sekund przewagi nad drugą Ekateriną Moshkovą. Ta jednak do ostatnich metrów walczyła o odrobienie strat, co jej się udało! Na mecie miała czterosekundowe prowadzenie! Trzecie miejsce przypadło Elenie Chirkovej.

1. Ekaterina Moshkova    42:05.7 (3)
  2. Elizaveta Kaplina            +4.0  (2)
  3. Elena Chirkova           +1:04.2 (3)

8. Magda Piczura         +4:16.2 (2)

19. Klaudia Cichoń        +8:43.2 (5)

21. Klaudia Szpak         +8:47.8 (4)