Triatlon – World Series: udane otwarcie obrońcy tytułu

• Data publikacji: 09.03.2019, 23:59

W Abu Zabi odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody cyklu World Triathlon Series, w których trójboiści walczą o tytuł mistrza świata. Udanie rozpoczęli tegoroczne zmagania broniący tytułu Hiszpan Mario Mola i druga przed rokiem Katie Zaferes. W drużynie najlepiej spisali się Australijczycy. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie oglądaliśmy reprezentantów Polski.

Zawody kobiet

Zmagania w Abu Zabi odbywały się na dystansie sprinterskim. W piątek odbyły się wyścigi indywidualne. Najlepszy wynik osiągnęła Amerykanka Katie Zaferes. Pokonała trasę inauguracyjnych zawodów w czasie 55:31. Jako druga linię mety przekroczyła jej rodaczka Taylor Spivey. Do swojej starszej koleżanki straciła ona 26 sekund. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Jessica Learmonth z Wielkiej Brytanii. Jej rezultat był o 35 sekund słabszy od wyniku Zaferes. Jej broniąca tytułu mistrzyni świata rodaczka Vicky Holland była dziś ósma.

Zawody mężczyzn

Panowie również ścigali się na dystansie sprinterskim. Najszybszy w piątek był broniący tytułu Hiszpan Mario Mola. Pokonanie trasy zajęło mu dokładnie 52 minuty. Drugie miejsce, ze stratą ledwie 3 sekund, zajął utalentowany 21-letni Brytyjczyk Alex Yee. Podium uzupełnił kolejny reprezentant Hiszpanii – Fernando Alarza, który był o 12 sekund wolniejszy od zwycięzcy. O sporym pechu mogą mówić Francuzi. Leo Bergere ukończył zawody na 4. miejscu, a Vincent Luis na 5. Stracili oni do podium odpowiednio 2 i 3 sekundy.

Sztafeta mieszana

W sztafetach mieszanych rywalizowano w sobotę. Najlepsza w Abu Zabi okazała się ekipa australijska. Ashleigh Gentle, Luke Willian, Emma Jeffcoat i Jacob Birtwhistle ukończyli zmagania w ciągu 1:24:16. Zaledwie o 5 sekund słabszy wynik uzyskali Amerykanie w składzie Taylor Spivey, Ban Kanute, Katie Zaferes i Eli Hemming. Na najniższym stopniu stanęli Nowozelandczycy. Ich rezultat był o 15 sekund gorszy od osiągnięcia Australijczyków. All Blacks reprezentowali w ZEA Ainsley Thorpe, Sam Ward, Sophie Corbidge oraz Hayden Wilde.