Krasnojarsk 2019: dzień 8. [ZAPIS LIVE]

Krasnojarsk 2019: dzień 8. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 09.03.2019, 22:28

Kolejny dzień startów Polaków w dalekim Krasnojarsku. Dziś będziemy kibicować alpejkom, biathlonistom i biathlonistkom oraz snowboardziście. Czy 10 marca będzie dniem, w którym wzbogacimy swój dorobek medalowy? Zobaczymy i zapraszamy na kolejną naszą relację.

 

Program dnia:

 

04:00 - Narciarstwo alpejskie - slalom kobiet - 1. przejazd (Katarzyna Wąsek, Zofia Zdort, Zuzanna Czapska)

 

04:15 - Biathlon - 12,5 km kobiet ze startu masowego (Magda Piczura, Klaudia Cichoń, Klaudia Szpak)

 

06:15 - Biathlon - 15 km mężczyzn ze startu masowego (Mateusz Janik, Przemysław Pancerz, Łukasz Sidorowicz, Michał Neumann, Łukasz Bałęczny)

 

07:00 - Narciarstwo alpejskie - slalom kobiet - 2. przejazd (ew. Katarzyna Wąsek, Zofia Zdort, Zuzanna Czapska)

 

08:00 - Snowboard - slopestyle mężczyzn (ew. Aleksander Czuba, Kamil Knop)

Relacja na żywo

Narciarstwo alpejskie - Zwyciężczynią slalomu zostaje więc Ekaterina Tkachenko, srebro z Rosji wywiezie Denise Dingsleder, a brąz przypadnie Anastasii Gronostaevej. Jedyna Polka w stawce drugiego przejazdu zakończy najprawdopodobniej rywalizację na 23. lokacie.

Narciarstwo alpejskie - Denise Dingsleder nie broni pierwszej pozycji po pierwszym przejeździe. Austriaczka rozdzieli na podium obie reprezentantki gospodarzy.

Narciarstwo alpejskie - Drugą po pierwszym przejeździe Hiszpanka Pau także zalicza znacznie wolniejszą próbę. Miejsce dla podium znajdzie się też dla drugiej z Rosjanek.

Narciarstwo alpejskie - Lara Zuercher również zdecydowanie gorsza. Szwajcarka notuje dopiero piąta lokatę. To oznacza przynajmniej srebrny medal dla Tkachenko.

Narciarstwo alpejskie - Kolejna z Rosjanek - Grnostaeva - także gorsza od swojej rodaczki. Na górze pozostały trzy najlepsze zawodniczki.

Narciarstwo alpejskie -Carmen Haro kończy przejazd na drugiej pozycji, ale do Rosjanki traci ponad sekundę.

Narciarstwo alpejskie - Marsz w górę Francuzki przerywa jednak Rosjanka Tkachenko. Łączny rezultat 1.32.45 to czas zdecydowanie lepszy od reprezentantki Francji.

Narciarstwo alpejskie - Lea Chapuis jest o prawie pół sekundy gorsza od swojej rodaczki. Czas Lacheb może dać jej awans o kilka pozycji.

Narciarstwo alpejskie - Doskonała próba reprezentantki Trójkolorowych, która z przewagą 0,8 sekundy wyprzedza Szwedką Pierre.

Narciarstwo alpejskie -Ostatnią grupę rozpoczyna przejazd Francuzki Lacheb.

Narciarstwo alpejskie - Na górze pozostało osiem alpejek.

Narciarstwo alpejskie - Szwedka Nellie Pierre wyprzedza o włos Słowenkę i to ona jest teraz na czele.

Narciarstwo alpejskie - Sofia Krokhina osiąga lepszy rezultat od obu Azjatek. Łączny czas 1.34.41 nie daje jednak prowadzenia na długo. Niecałą minutę później o 0,69 sekundy lepsza jest Słowenka Brezovnik.

Narciarstwo alpejskie - Jessica Gferer notuje trzeci rezultat. Czapska na 13. pozycji.

Narciarstwo alpejskie - Na prowadzeniu dwie Japonki. Arata Wakatsuki wyprzedza o 0,41 sekundy Yoko Ishijime.

Narciarstwo alpejskie - Podobnie jest tez w przypadku Zuzanny Czapskiej , która po przejeździe 16 zawodniczek zajmuje dziewiątą pozycję.

Narciarstwo alpejskie - Cała stawka osiąga nieco lepsze rezultaty niż podczas pierwszej próby

Narciarstwo alpejskie - Rozpoczął się już drugi przejazd slalomu pań.

Biathlon - Zapraszamy na kolejne zmagania na biathlonowej trasie, tym razem w wykonaniu mężczyzn w biegu na 15 km.

Biathlon - Medale w ostatniej biathlonowej konkurencji kobiet powędrowały do: Ekateriny Moshkovej, Elizavety Kapliny oraz Natalii Gerbulovej.

Biathlon - Klaudia Cichoń zdołała wyprzedzić Klaudię Szpak i ukończyła wyścig na 20. miejscu. Polki rozdzieliła Laura Chodanova.

Biathlon - Magda Piczura ostatecznie na 9. pozycji! Polka została wyprzedzona przez Francuzkę Marine Challamel. Do pierwszej Moshkovej stracił 4:16.2.

Biathlon - Na ostatnim strzelaniu fatalnie zachowała się Klaudia Cichoń. Polka zanotowała aż trzy pudła i została wyprzedzona przez Klaudię Szpak (20.) z tylko jedną pomyłką.

Biathlon - Mimo przewagi 11 sekund po wybiegnięciu ze strzelnicy Elizavieta Kaplina nie zdołała utrzymać prowadzenia i została wyprzedzona o 4 sekundy przez Ekaterinę Moshkovą na mecie!

Biathlon - Magda Piczura na ostatnim strzelaniu po raz kolejny bezbłędna! N prowadzeniu Elizavieta Kaplina, która wykorzystała pudło Ekateriny Moshkovej, jednak jej strata nie jest aż tak duża, więc walka o złoto będzie trwała do ostatnich metrów.

Biathlon - Klaudia Cichoń spadła na 17. pozycję po drugim pudle. Klaudia Szpak tym razem bezbłędna i jest 21.

Biathlon - Magda Piczura w stójce popełnia jeden błąd i wciąż jest na 8. pozycji.

Biathlon - Klaudia Szpak zaliczyła jedno pudło i wybiegła jako 22. zawodniczka.

Biathlon - Magda Piczura bezbłędna na drugim strzelaniu i wybiega na 8. miejscu! W jej ślady poszła również Klaudia Cichoń i zajmuje 13. pozycję.

Narciarstwo alpejskie - W drugim przejeździe, który rozpocznie się o 7:00 czasu polskiego obejrzymy jedną Polkę - Zuzannę Czapską, która została ostatecznie sklasyfikowana na 22. pozycji. Pozostałe z naszych: Katarzyna Wąsek oraz Zofia Zdort nie zostaną sklasyfikowane.

Narciarstwo alpejskie - Gruzinka Kvitsiani swoja nieudaną próbą kończy pierwszy przejazd slalomu pań. Po pierwszej części zmagań na prowadzeniu jest Austriaczka Dingsleder, która o 0,19 sekundy wyprzedza drugą Hiszpankę Pau oraz o 0,24 Szwajcarkę Zuercher.

Biathlon - Magda Piczura oraz Klaudia Cichoń zaliczają jedno pudło. Klaudia Szpak notuje o jedno więcej.

Biathlon - Rosjanki już bardzo mocno wysunęły się na przód całej stawki i wydaje się, że to między nimi rozegra się dzisiejsza walka o medale.

Biathlon - Magda Piczura przed pierwszym strzelaniem spadła o sześc lokat w porównaniu z numerem startowym i biegnie w pobliżu Klaudii Cichoń.

Biathlon - Przypomnijmy, że pierwszych sześć miejsc zajmują gospodynie imprezy, a więc Rosjanki.

Narciarstwo alpejskie - Czasy osiągane przez alpejki dalekie są już od granicy 5 sekund straty do liderującej Dingsleder.

Narciarstwo alpejskie - Zawodniczki z coraz bardziej egzotycznych krajów prezentują coraz bardziej niekonwencjonalne metody opuszczania trasy slalomu.

Narciarstwo alpejskie - Zdort powtarza scenariusz Wąsek. Spóźniona przez niemal całą trasę Polka, wypada w końcówce.

Biathlon - Organizatorzy pomylili się z godziną rozpoczęcia startu zawodów... Biathlonistki dopiero zaczną zmagania w ostatnim biegu.

Narciarstwo alpejskie - Zofia Zdort rozpoczyna swój pierwszy przejazd.

Narciarstwo alpejskie - Czas 50.41 daje Czapskiej 23. pozycję. Agresywna jazda Polki zaowocuję najprawdopodobniej lokatą w trzeciej dziesiątce.

Narciarstwo alpejskie - Anastasia Shubina kończy z 37. rezultatem. Za moment na trasę pierwszego przejazdu wyruszy Zuzanna Czapska.

Narciarstwo alpejskie - Mało która zawodniczka dojeżdża teraz do mety pierwszego przejazdu. Sztuka ukończenia udaje się jednak Szwedce Bauer, która na razie jest 19.

Narciarstwo alpejskie - Cóż za pech Polki. Wąsek "łapie tyczkę" w końcówce przejazdu i nie kończy pierwszego przejazdu.

Narciarstwo alpejskie - Z bramki startowej na trasę rusza Katarzyna Wąsek.

Narciarstwo alpejskie - W ten trend nie wpisuje się Rosjanka Krokhina. Rezultat 48.86 daje aktualnie 11. lokatę.

Narciarstwo alpejskie - Coraz słabsze umiejętności prezentują zawodniczki. Ponad 2-sekundowa strata to już norma.

Narciarstwo alpejskie - Pierwsza z Polek, Katarzyna Wąsek pojawi się na starcie z numerem 34.

Biathlon - Nadal czekamy na rozpoczęcie rywalizacji. Start biegu przewidziany był na godzinę 4:15.

Narciarstwo alpejskie - Kolejna ze Szwedek Agnes Dahlin czwartą już ofiarą trasy w Krasnojarsku.

Narciarstwo alpejskie - Tuż przed Słowenką pierwszy przejazd kończy Szwedka Pierre.

Narciarstwo alpejskie - Dziewiąty czas Sasy Brezownik ze Słowenii

Narciarstwo alpejskie - Strata poniżej 0,8 sekundy daje siódmej Lei Chapus nadzieję na walkę w drugim przejeździe. Znacznie mniejsze szanse na dobre miejsce ma Austriaczka Gferer, która traci to liderki 1,77 sekundy

Narciarstwo alpejskie - Kilka mniej imponujących wyników na trasie w Krasnojarsku. Chwilę później doskonały przejazd Hiszpanki Nurii Pau, która okupuje na razie drugą lokatę

Biathlon - Przed nami ostatni dzień biathlonowej rywalizacji. Zaczynamy od startu pań w biegu masowym na 12,5 km. Magda Piczura pobiegnie z numerem 11., Klaudia Cichoń z 16., a Klaudia Szpak z 19.

Narciarstwo alpejskie - Zmiana na prowadzeniu. Denise Dingsleder o 0,24 lepsza od Zuercher.

Narciarstwo alpejskie - Kolejna z Rosjanek blisko prowadzącej Szwajcarki. Ekaterina Tkachenko ze stratą poniżej 0,1 sekundy

Narciarstwo alpejskie - Trzeci czas Francuzki Kenzy Lached. Chwilę wcześniej z trasy wypada Włoszka Smaldore, a chwilę później Francuzka Guilbert.

Narciarstwo alpejskie - Zdecydowanie niższy poziom prezentuje Japonka Wakatsuki. Blisko 2-sekudowa strata powinna uplasować ją daleko od czołówki

Narciarstwo alpejskie - Tylko o 0,02 sekundy gorszy czas od Zuercher uzyskuje druga Rosjanka Anastasia Gornosaeva

Narciarstwo alpejskie - Jako pierwsza na trasie zaprezentowała się Lara Zuercher. Czas Szwajcarki to 47.61

Narciarstwo alpejskie - Na liście startowej trzy Polki: Katarzyna Wąsek, Zofia Zdort, Zuzanna Czapska

Witamy Państwa w kolejnym dniu Zimowej Uniwersjady w Krasnojarsku. Niedzielę w Rosji rozpoczynamy na stoku, gdzie rozpocznie się zaraz slalom kobiet

Nasza relacja wystartuje punkt 4:00. Do zobaczenia!

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.