PŚ w kajakarstwie: Paulina Paszek na czwartym miejscu

• Data publikacji: 25.05.2018, 20:41

W niemieckim Duisburgu trwa druga i ostatnia runda Pucharu Świata w kajakarstwie. Paulina Paszek zajęła 4. miejsce w zawodach kajakarek na 1000 metrów.

W finale Paulina Paszek uzyskała czas 04:04.307. Do podium zabrakło jej prawie 2 sekund. Wygrała Brytyjka Lizzie Broughton z wynikiem 3:58.718. Przed Polką uplasowały się również Szwedka Karin Johansson i Australijka Catherine McArthur. W dwójkach kanadyjek na 1000 metrów w finale B wystartowały dwa polskie duety. Aleksander Kitewski/Tomasz Barniak zajęli 3. miejsce, a Łukasz Nowak/Grzegorz Bryński 5. pozycję. Obie dwójki awansowały do jutrzejszego finału na 500 metrów.

Justyna Iskrzycka/Katarzyna Kołodziejczyk awansowały do finału A K2 na 500 metrów. Karolina Markiewicz/Klaudia Cyrulewska wystartują w finale B. Tomasz Kaczor był trzeci w swoim biegu eliminacyjnym na 1000 metrów kajakarzy i wszedł do półfinału. Anna Puławska wygrała swój wyścig eliminacyjny na 500 metrów kajakarek z czasem 1:52.212. Helena Wiśniewska w swoim wyścigu finiszowała na 3. miejscu. Paweł Czaja odpadł w eliminacjach z rywalizacji na 1000 metrów kajakarzy.