Biathlon - MŚ: dominator Boe mistrzem w sprincie, Polacy daleko

• Data publikacji: 09.03.2019, 17:59

Sprint mężczyzn na mistrzostwach świata padł łupem dominatora tego sezonu Johannesa Thingnesa Boe z Norwegii. Srebro zdobył Rosjanin Aleksander Łoginow, a brąz Francuz Quentin Fillon Maillet. Polacy zajęli odległe pozycje.

Po pierwszym strzelaniu prowadził Johannes Thingnes Boe. Norweg świetnie pobiegł pierwsze okrążenie i do tego dołożył bezbłędne strzelanie, co pozwoliło mu prowadzić z przewagą 8 sekund. Drugi dość niespodziewanie był Niemiec Phillip Nawrath, który również strzelał na czysto. Trzy sekundy więcej tracił jego rodak Benedikt Doll i podobnie jak wyprzedzający go zawodnicy trafił wszystkie pięć strzałów. Blisko nich byli tacy zawodnicy jak Tarjei Boe, Aleksander Łoginow czy Martin Fourcade. Najwyżej z Polaków po pierwszym strzelaniu był Grzegorz Guzik, który był bezbłędny i zajmował 31. miejsce. Pięć pozycji niżej sklasyfikowany był Łukasz Szczurek, który nieco wolniej pobiegł. Andrzej Nędza-Kubiniec z jednym pudłem zajmował 69. miejsce.

Po drugim strzelaniu prowadzenie objął Rosjanin Łoginow. Stało się to za sprawą jego bezbłędnego strzelania, a błędu Johannesa Boe. Norweg tracił jednak do lidera tylko dwie dziesiąte sekundy. NA trzecie miejsce przesunął się Francuz Quentin Fillon Maillet, a za nim był Martin Fourcade. Niestety, Polacy spisali się na drugim strzelaniu znacznie gorzej. Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek spudłowali dwukrotnie i spadli na odpowiednio 61. 74. miejsce. Andrzej Nędza-Kubiniec dołożył jedno pudło i był tuż za Szczurkiem.

Ostatnia runda biegowa była popisem Johannesa Boe, który wygrał z przewaga 15 sekund i zdobył tytuł mistrza świata. Srebrny medal wywalczył Rosjanin Aleksander Łoginow. Trzeci czas uzyskał Quentin Fillon Maillet i do niego trafił brązowy medal. Bardzo słabo pobiegł ostatni odcinek Martin Fourcade, którego wyprzedzili Ukrainiec Dimitro Pidrucznyj i Francuz Simon Desthieux. Polacy zakończyli rywalizację na: 57. miejscu Grzegorz Guzik, 70. Łukasz Szczurek i 82. Andrzej Nędza-Kubiniec.