Mistrzostwa Świata w Biathlonie - Oestersund 2019: dzień 3. [ZAPIS LIVE]

Mistrzostwa Świata w Biathlonie - Oestersund 2019: dzień 3. [ZAPIS LIVE]

  • Data publikacji: 09.03.2019, 16:03

Czas na kolejny dzień Mistrzostw Świata w biathlonie w Oestersund. Tym razem kibice będą mogli dopingować swoich zawodników w sprincie mężczyzn na 10 km. Wśród 104 zawodników, startować będzie trójka Polaków - Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Grzegorz Guzik. Czy uda im się osiągnąć dobry wynik? O tym przekonamy się już niedługo!

 

Relacja na żywo

To już wszystko na dzisiaj. Zapraszamy na jutrzejszą relację z biegów pościgowych. O 13:45 wystartują kobiety, a o 16:30 rozpocznie się rywalizacja mężczyzn.

Grzegorz Guzik zajął 57. pozycję w biegu i z całą pewnością wystartuje w jutrzejszej rywalizacji. Łukasz Szczurek został sklasyfikowany na 70. miejscu, a Andrzej Nędza-Kubiniec 82. Bezkonkurencyjny po raz kolejny okazał się Johannes Boe. Srebro powędruje do Aleksandra Loginova, a brąz do Quentin Fillon Maillet.

Niespełna 3,5 minuty straty Andrzeja Nędzy-Kubińca do pierwszego Johannesa Boe i jak na razie 71. lokata. Już wiemy, że zarówno on, jak i Łukasz Szczurek na pewno nie wystąpią w jutrzejszym biegu pościgowym. Szanse na to wciąż zachowuje Grzegorz Guzik.

Andrzej Nędza-Kubiniec z kolejnym pudłem na swoim koncie. Po drugiej wizycie na strzelnicy ma dwa niecelne strzały i biegnie do mety.

Martin Fouracde, chociaż miał stratę niecałych 10 sekund po wybiegnięciu ze strzelnicy, to na mecie wzrosła ona do 32,5 sekundy i zajmuje 6. miejsce. Andrzej Nędza-Kubiniec zalicza jedno pudło na pierwszym strzelaniu.

Łukasz Szczurek niestety poszedł w ślady Grzegorza Guzika i po drugim strzelaniu ma do przebiegnięcia dodatkowe 300 metrów.

Ostatni z Polaków - Andrzej Nędza-Kubiniec rozpoczął swój bieg. A Na mecie pierwsza trójka to Johannes Boe, Aleksandr Loginov oraz Quentin Fillon Maillet.

Martin Fourcade bezbłędny na pierwszym strzelaniu, jednak traci 15 sekund do Johannesa Boe. Również Łukasz Szczurek zachowuje czyste konto, ale ma 43 sekundy straty do lidera.

Na trasie pojawił się Łukasz Szczurek. Loginov wyprzedził po drugim strzelaniu Johannesa Boe zaledwie o 0,2 sekundy!

Grzegorz Guzik przekroczył linię mety. Do pierwszego obecnie Fillon Maillet traci 2:22.6.

Quentin Fillon Maillet bezbłędny po dwóch strzelaniach i prowadzi przed Nawrathem, który ma na koncie dodatkowe 150 metrów.

Niestety - dodatkowe 300 metrów biegu dla Grzegorza Guzika po drugim strzelaniu...

Niemiec dalej prowadzi, a ponad dwie sekundy za nim plasuje się Tarje Boe.

Grzegorz Guzik bezbłędny na pierwszym strzelaniu! Oby utrzymał taką formę. Do prowadzącego na razie Phillipa Nawratha traci 31,6 sekund.

Na trasę wyruszył pierwszy z Polaków i nasza największa nadzieja, a więc Grzegorz Guzik.

Już za 20 minut rozpocznie się rywalizacja w sprincie mężczyzn. Serdecznie zapraszamy! Czy Johannes Boe zostanie w końcu pokonany? Czy Martin Fourcade odblokuje się? O tym przekonamy się już niedługo.