ATP Indian Wells: Kubot i Melo po bardzo trudnym meczu zameldowali się w 1/8

• Data publikacji: 08.03.2019, 22:30

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w pierwszej rundzie Indian Wells pokonali Wesley Koolhof i Stefanosa Tsitsipasa. W 1/8 turnieju Polak i Brazylijczyk, którzy rozstawieni są z "6" zmierzą się ze zwycięzcą meczu Johnson/Thiem - Fritz/Kyrgios.

Pierwszy set rozpoczął się dość nerwowo dla obu par, które w pierwszych swoich gemach straciły serwis. Sytuacja na korcie jednak szybko została opanowana i tenisiści zaczęli serwować na wysokim poziomie co spowodowało, że zobaczyliśmy rozgrywkę tie-breakową. W tym dodatkowym gemie zdecydowanie lepsi okazali się tenisiści z Polski i Brazylii, którzy oddali rywalom zaledwie jeden punkt.

Druga odsłona również toczyła się gem za gem. Kibice kilkukrotnie mieli okazję oglądać sytuacje na przełamanie, lecz zawsze obronną ręką wychodzili Ci co serwowali. Sytuacja zmieniła się w 10 gemie, gdzie Kubotowi i Melo dopiero za trzecią piłką udało się przełamać rywali. Para polsko-brazylijska była w bardzo dobrej sytuacji ponieważ prowadziła 5:4 i serwowała po awans do kolejnej rundy. Niestety rywale zdołali się obronić i odrobili straty doprowadzając do remisu, a następnie do kolejnego tie-breaka. Tym razem to Holender i Grek wygrali oddając zaledwie jeden punkt przez co byliśmy świadkami decydującej trzeciej partii.

Trzeci set rozgrywany na zasadach super tie-breaka lepiej rozpoczęli Nasi mistrzowie Wielkoszlemowi, którzy wyszli na prowadzenie 4:1. Wysoka przewaga była utrzymywana do samego końca. Ostatecznie Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali 10:5 i awansowali do 1/8.

Pierwsza runda gry deblowej, Indian Wells

Łukasz Kubot/Marcelo Melo[6] - Wesley Koolhof/Stefanos Tsitsipas 7:6(1) 6:7(1) 10:5