ATP Indian Wells: pewne zwycięstwo Hurkacza!

• Data publikacji: 08.03.2019, 21:50

W amerykańskim Indian Wells rozpoczął się pierwszy w tym sezonie turniej rangi ATP Masters 1000. W drugiej rundzie zameldował się już Hubert Hurkacz! Polak, dla którego jest to debiut w tym turnieju, pewnie pokonał reprezentanta gospodarzy Donalda Younga. Teraz jego rywalem będzie półfinalista Australian Open.

Hubert Hurkacz był faworytem dzisiejszego spotkania, jednak Donald Young, mimo że aktualnie zajmuje 206. miejsce w rankingu ATP występuje w Indian Wells dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów, nie jest postacią anonimową. W 2011 i 2015 roku dochodził do 4. rundy US Open. W 2012 roku był nawet na 38. miejscu w rankingu. Kontuzje i wahania formy nie pozwoliły mu jednak wejść na stałe do światowej czołówki.

Spotkanie rozpoczęło się niedobrze dla Hurkacza, bo od przełamania na korzyść Younga. Na szczęście Polak natychmiast odrobił straty. Nie udało mu się odpowiednio wejść w ten mecz, ale szybko to poprawił. Kolejny gem serwisowy wrocławianin wygrał jeszcze z trudem, jednak potem to on zaczął dominować na korcie. Zdobył przełamanie na 4-2, które pewnie utrzymał. Dzięki temu po niespełna 40 minutach druga runda była oddalona już tylko o jeden set.

Druga partia zaczęła się za to dla wrocławianina idealnie. To on zdobył breaka. I choć z trudem utrzymał go przez kilka gemów, to ostatecznie oddał swój serwis. Amerykanin wygrał do 0 gem przy serwisie Polaka i doprowadził do stanu 3-3 w secie. Wydawało się, że Young jest "na fali" i może dzięki temu wygrać seta, jednak jak się okazało był to ostatni wygrany przez niego gem w tym spotkaniu. Druga odsłona spotkania trwała dokładnie tyle co pierwsza – 38 minut. W związku z tym po godzinie i 16 minutach Hubert Hurkacz mógł już cieszyć się z awansu do drugiej rundy.

Tym razem rywal będzie jednak dużo trudniejszy. Naprzeciw Polaka stanie półfinalista Australian Open. I tym razem nie będzie to Stefanos Tsitsipas, a Lucas Pouille. Francuz jest w tym turnieju rozstawiony z numerem 28. i w pierwszej rundzie miał wolny los.

Hubert Hurkacz (POL) – Donald Young (USA) [WC] 6-3 6-3