Biathlon - MŚ: Kuzmina najlepsza w sprincie, odległe lokaty Polek

• Data publikacji: 08.03.2019, 17:50

W pierwszej indywidualnej konkurencji w MŚ w Biathlonie, czyli sprincie kobiet złoto wywalczyła Słowaczka Anastazja Kuzmina. Na drugim miejscu zawody ukończyła Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold, a podium uzupełniła Niemka Laura Dahlmeier. Polki spisały się przeciętnie. Najwyżej z nich była Monika Hojnisz, która zajęła 34. miejsce.

Po pierwszym strzelaniu na czele klasyfikacji znajdowała się Finka Kaisa Makarainen. 7 sekund za nią plasowała się Szwedka Mona Brorsson. Trzecie miejsce zajmowała Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold. Wszystkie trzy zawodniczki były bezbłędne. Monika Hojnisz pobiegła nieco słabiej, a jedno pudło na pierwszej wizycie na strzelnicy niemal przekreśliło szanse na medal. Polka była 39. ze stratą 50 sekund. Wyżej sklasyfikowana był Kamila Żuk. Nasza młoda reprezentantka strzelała na czysto, co dawało 27. miejsce ze stratą 33 sekund. Kinga Zbylut podobnie jak Monika Hojnisz raz spudłowała i zajmowała 52. miejsce. Magdalena Gwizdoń pomyliła się dwukrotnie i zajmowała 75. miejsce.

Na drugim strzelaniu Makarainen pomyliła się dwa razy i wypadła z walki o medale. Na prowadzenie wyszła Norweżka Tandrevold, ale tuz za nią plasowała się Słowaczka Anastazja Kuzmina. 12 sekund do liderki traciła Niemka Laura Dahlmeier. Monika Hojnisz dołożyła drugie pudło i zajmowała 35. miejsce. W sumie dwa pudła miała również Kamila Żuk i spadła na 45. pozycję. Magdalena Gwizdoń mimo jeszcze jednego pudła przesunęła się na 59. lokatę. Kinga Zbylut również z trzema pudłami była 63.

Na ostatniej rundzie Kuzmina wyprzedziła Tandrevold i to Słowaczka została mistrzynią świata. Norweżka musiała zadowolić się srebrem, zaś brąz przypadł Niemce Dahlmeier. Tuż za podium znalazły się dwie Szwedki: Hana Oeberg i Mona Brorsson. Monika Hojnisz zakończyła rywalizacje na 34. pozycji i straciła 1:36. W wyścigu pościgowym zobaczymy również: 46. dziś Kamilę Żuk i 55. Magdalenę Gwizdoń. Kinga Zbylut zajęła 66. miejsce.