Uniwersjada 2019 - snowboard: Klementyna Kołodziej tuż za podium!

• Data publikacji: 08.03.2019, 16:18

Reprezentantka Polski Klementyna Kołodziej zajęła czwarte miejsce w finale snowboardowego halfpipe'u podczas Uniwersjady 2019 w Krasnojarsku. Zwyciężyli Japonka Kurumi Imai i Rosjanin Nikita Avtaneev.

Snowboardzistka z Japonii Kurumi Imai zdobyła złoty medal Uniwersjady 2019 w snowboardowym halfpipe. W finale, w pierwszym przejeździe uzyskała - 89,25 pkt., co pozwoliło jej ostatecznie wygrać. Podium uzupełniły dwie Chinki - Leng Qiu oraz Shaotong Wu. Qiu lepszy wynik wykręciła w drugim przejeździe - 83,50 pkt., zaś Wu w pierwszej próbie zdobyła - 70,50 pkt. Tuż za podium znalazła się nasza Klementyna Kołodziej z wynikiem - 53,75 pkt.

Wśród panów triumfował zawodnik gospodarzy Nikita Avtaneev z łączną notą - 95,50 pkt. Drugie miejsce zajął Leejun Kweon z Korei Południowej, który otrzymał ocenę w wysokości - 92,75 pkt., zaś trzecie Fin Axel Thelen z rezultatem - 85,50 pkt. Polacy nie startowali.