Narciarstwo alpejskie – PŚ: słowacki triumf w Czechach!

• Data publikacji: 08.03.2019, 14:44

Petra Vlhova zwyciężyła w pierwszych od dłuższego czasu zawodach Pucharu Świata w Szplinderowym Młynie. Słowaczka spisała się najlepiej w dzisiejszym slalomie gigancie. Niestety zawodów nie ukończyła Maryna Gąsienica-Daniel, a Magdalena Łuczak nie awansowała do drugiego przejazdu.

Już po pierwszym przejeździe w dzisiejszych zawodach prowadziła Petra Vlhova. Słowaczka pokonała pierwszą z dzisiejszych tras w czasie 1:12,59. Druga na półmetku była Niemka Viktoria Rebensburg ze stratą 0,48 sekundy. Trzecia na tym etapie zawodów Federica Brignone z Włoch traciła już 1,09 sek. "Dopiero" czwarta na tym etapie zmagań była zwyciężczyni Pucharu Świata – Mikaela Shiffrin. Amerykance brakowało 0,24 sek. do miejsca na podium. Niestety do mety tego przejazdu nie dotarła wracająca do Pucharu Świata po drobnym urazie odniesionym w trakcie mistrzostw świata Maryna Gąsienica-Daniel. Druga ze startujących dziś Polek – nastoletnia Magdalena Łuczak – zajęła 47. miejsce ze stratą 5,23 sek. Tym samym nie awansowała do finałowego przejazdu.

Vlhova obroniła prowadzenie w popołudniowym przejeździe, jednak osiągając łączny rezultat 2:24,69 zachowała tylko 0,11 sek. z przewagi nad Rebensburg. Niemka była więc bliska wyprzedzenia młodszej rywalki, ale musiała się zadowolić drugim miejscem. Najlepszy czas tego przejazdu pozwolił wskoczyć na podium Mikaeli Shiffrin. Amerykanka zameldowała się na trzeciej pozycji ze stratą 0,6 sek. do Słowaczki. Brignone spadła na 4. miejsce. Do Shiffrin zabrakło jej 0,89 sek.