WTA Indian Wells: debel Rosolska/Yang gra dalej

• Data publikacji: 08.03.2019, 09:00

Alicja Rosolska i Chinka Zhaoxuan Yang pokonały w meczu pierwszej rundy Indian Wells białorusko-ukraińską parę Victoria Azarenka/Elina Svitolina, wygrywając - 2:1

Początek pierwszego seta był dosyć wyrównany, ale od stanu - 2:1, polsko-chińska para szybko odskoczyła na stan - 5:2. Kolejne trzy gemy padły jednak łupem rywalek i zrobiło się po równo. Końcowe fragmenty należały już do Rosolskiej i Yang, które ostatecznie zwyciężyły - 7:5. Druga partia miała bardzo podobny scenariusz zdarzeń z tym, że z happy - endem dla Azarenki i Svitoliny, które triumfowały - 6:4.  O wszystkim więc decydował trzeci i ostatni set. Ten lepiej zaczęły rywalki, zdobywając dwa punkty. Jednak po chwili zrobiło się remisowo, i tak się zmieniało aż do stanu - 4:4. Od tego momentu, ani jeden, ani drugi duet nie potrafił uzyskać przewagi. Dopiero Rosolska i Yang, po zaciętej walce, zdobyły wymaganą różnicę - 10:8 i wygrały całe spotkanie.