Skeleton - MŚ: Dukurs i Hermann z kolejnymi medalami

• Data publikacji: 09.03.2019, 08:59

Łotysz Martins Dukurs zdobył szósty złoty medal mistrzostw świata w skeletonie, które tym razem rozgrywane były na torze w kanadyjskim Whistler. Konkurs kobiet zdominowany został z kolei przez reprezentantki Niemiec, które zdobyły komplet medali. Najcenniejszy krążek trafił do Tiny Hermann.

Martins Dukurs zdobył szósty w karierze złoty medal Mistrzostw Świata w skeletonie. Na torze w kanadyjskim Whistler Łotysz był najszybszy we wszystkich czterech ślizgach i z czasem 3:28.11 zdobył kolejne trofeum do swojej bogatej kolekcji. Drugie miejsce zajął zdobywca tegorocznego Pucharu Świata Rosjanin Nikita Tregubov (+0,51). Bardzo dobrą postawą w drugim dniu rywalizacji brąz zapewnił sobie mistrz olimpijski z Pjongczangu Koreańczyk Sungbin Yun (+0,88).

Wyniki konkursu mężczyzn

Konkurs kobiet został całkowicie zdominowany przez reprezentantki Niemiec, które miejsca na podium rozdzieliły już po dwóch ślizgach. Zwyciężyła Tina Hermann, która o 0,38 sekundy wyprzedziła obrończynię tytułu Jacqueline Loelling. Na najniższym stopniu podium stanęła najstarsza w drużynie niemieckiej Sophia Gabriel (+1,17). Dopiero piąte miejsce zajęła Rosjanka Elena Nikitina (+2,03) – zwyciężczyni tegorocznej edycji Pucharu Świata.