Uniwersjada 2019 - łyżwiarstwo figurowe: Alisa Efimova i Alexander Korovin ze złotem

• Data publikacji: 07.03.2019, 15:37

Triumf rosyjskich par sportowych w Krasnojarsku. Alisa Efimova i Alexander Korovin wywalczyli złoty medal. Na drugim stopniu podium stanęli liderzy po programie krótkim Anastasia Poluianova i Dmitry Sopot. Brązowy medal zdobyła Alexandra Koshevaia i Dmitry Bushlanov.

Rozdano pierwsze medale w łyżwiarstwie figurowym podczas Uniwersjady w Krasnojarsku. Podium zdominowali łyżwiarze z Rosji. Wśród par sportowych najlepsi okazali być się Alisa Efimova i Alexander Korovin,  zeszłoroczni zwycięzcy Nebelhorn Trophy pokonali swoich rodaków i ostatecznie awansowali z drugiej pozycji na pierwszą z łączną notą 171.01 pkt. Liderzy po programie krótkim Anastasia Poluianova i Dmitry Sopot nie zdołali utrzymać prowadzenia i przegrali ze swoimi rodakami programem dowolnym o 2,22 pkt.

W Krasnojarsku aktualnie trwa walka o medale wśród mężczyzn, gdzie prowadzenie po programie krótkim obejmuje czterokrotny mistrz Rosji Maxim Kowtun.