Uniwersjada 2019 - biathlon: kolejny udany występ Piczury

• Data publikacji: 07.03.2019, 13:20

W biathlonowym biegu pościgowym kobiet na 10 kilometrów, w ramach trwającej w Krasnojarsku uniwersjady, zwyciężyła zawodniczka gospodarzy Ekaterina Moshkova. Bardzo dobrze spisała się też Magda Piczura, która zajęła 11. miejsce.

Ekaterina Moshkova triumfowała w biegu pościgowym na dystansie 10 kilometrów. Rosjanka pokonała trasę w czasie - 32:59.1, zaliczając trzy pomyłki podczas pobytów na strzelnicy. Pozostałe miejsca na podium również padły łupem gospodyń. Druga była Irina Kazakevich ze stratą 17 sekund i także trzema pudłami, a trzecia finiszowała Tamara Voronina. Ona straciła już ponad minutę i również trzykrotnie chybiła. Na bardzo dobrym 12. miejscu zakończyła swój start Magda Piczura. Choć Polka przybiegła na metę 6,5 minuty po Moshkovej, to nieco lepiej wypadła na strzelaniu, gdzie myliła się tylko dwa razy. Pozostałe nasze dziewczyny zajęły pozycje 14. - Klaudia Cichoń oraz 20. - Klaudia Szpak.

1. Ekaterina Moshkova - Rosja - (3/32:59.1)