Indian Wells: Magda Linette sprawiła niespodziankę i awansowała do II rundy

• Data publikacji: 06.03.2019, 23:13

Bardzo miłe zaskoczenie dla polskich fanów tenisa. Magda Linette w pierwszej rundzie turnieju Indian Wells pokonała Chorwatkę Petrę Martić po ponad dwu i półgodzinnym spotkaniu. W kolejnej rundzie na Polkę czeka rozstawiona z "7" Kiki Bertens.

Spotkanie to od samego początku było bardzo wyrównane. Żadna z tenisistek nie potrafiła sobie wypracować przewagi w pierwszej fazie seta. W szóstym gemie Magda Linette jako pierwsza wykorzystała słabszy moment serwującej rywalki i wyszła na dwugemowe prowadzenie, którego nie oddała już do samego końca. Polka wygrała dość niespodziewanie 6:3.

Porażka w pierwszym secie nie zraziła Chorwatki, która cały czas grała bardzo agresywnie. Już w drugim gemie rywalka Magdy wyszła na prowadzenie 2:0 z przełamaniem. Linette jednak po raz drugi w meczu znalazła sposób na przełamanie serwisu rywalki. Gra po raz kolejny się wyrównała i tenisistki grały gem za gem, aż do stanu 5:4 dla Martić. W tym momencie Magda przegrała swój serwis po raz drugi czego skutkiem było doprowadzenie przez Petrę Martić do remisu w setach.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana, obie tenisistki grały na wysokim poziomie, dzięki czemu mogliśmy oglądać dużo ciekawych wymian. Magda miała fantastyczną okazję na skończenie meczu już w jedenastym gemie, gdzie serwowała po wygranie meczu. Niestety Polka nie wykorzystała jednej piłki meczowej, a następnie straciła swój serwis. Fakt ten spowodował, że byliśmy świadkami tie-breaka w decydującym secie. Decydujący gem był bardzo nerwowy, gdzie więcej zimnej krwi zachowała Linette, która ostatecznie zwyciężyła 6:3 4:6 7:6(5) i w kolejnej rundzie zagra z Kiki Bertens.