Uniwersjada 2019 - short-track: udany występ Warakomskiej na koniec

• Data publikacji: 06.03.2019, 14:09

Zmagania w short-tracku podczas Uniwersjady 2019 w Krasnojarsku dobiegły końca. Dziś rywalizacja odbyła się na dystansie 1000 metrów oraz w sztafetach kobiet na 3000 oraz mężczyzn 5000 metrów.

Wśród panów, na dystansie 1000 metrów, całe podium zajęli reprezentanci Korei Południowej. Zwyciężył Kyunghwan Hong z czasem - 1:43.727. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się jego koledzy z kadry, odpowiednio Yongjin Lim - 1:43.745 oraz Jiwon Park - 1:43.837. Najlepszym z Polaków był Szymon Wilczyk, który zakończył zmagania na pierwszej rundzie. Natomiast Łukasz Kuczyński i Karol Nieścier odpadli w wyścigach eliminacyjnych.

U kobiet również wygrała Koreanka, a konkretnie Lang A Kim z wynikiem - 1:32.100. Srebro zdobyła zawodniczka z Francji Aurelie Monvoisin - 1:32.155, zaś brąz Rosjanka Ekaterina Efremenkova - 1:32.173. Bardzo dobry występ zaliczyła Magdalena Warakomska, która pojechała w finale "B", wykręciła rezultat - 1:36.374, i ostatecznie zajęła szóste miejsce. Pozostałe dziewczyny - Karolina Miłkowska i Oliwia Gawlica odpadły w pierwszej rundzie.

W sztafecie kobiet na 3000 metrów triumfowały Rosjanki - 4:14.105, które wyprzedziły Japonki - 4:18.869 oraz reprezentantki Kazachstanu - 4:27.719. Natomiast w męskiej na 5000 metrów zwyciężyli Koreańczycy - 6:50.062, przed Rosjanami - 6:53.940 i Kazachami - 7:01.344. Polacy, po finale "B", zajęli szóste miejsce.