Uniwersjada 2019 - biathlon: bardzo dobry występ Janika

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 06.03.2019, 09:14

Mateusz Janik został dziś najwyżej sklasyfikowanym polskim biathlonistą w ramach biegu sprinterskiego rozgrywanego podczas Uniwersjady w Krasnojarsku. Polak spudłował na strzelnicy tylko raz i zajął 6. miejsce. Konkurencję ponownie zdominowali gospodarze.

Polak od początku dzisiejszego wyścigu spisywał się bardzo dobrze. Szybki bieg klasyfikował go z przodu stawki. Sytuację trochę skomplikowało pierwsze strzelanie, na którym Janik zaliczył jedno pudło, ale podczas drugiej próby na strzelnicy nasz biathlonista był już bezbłędny i ostatecznie dobiegł na bardzo dobrej 6. lokacie, tracąc do zwycięzcy 1:28,5, co jest niezłym prognostykiem przed jutrzejszym biegiem pościgowym. Jest to też poprawienie miejsca z biegu indywidualnego, gdzie Janik był 14. Faktem jest jednak, że nawet gdyby Polak był dziś bezbłędny i nie zaliczył żadnej pomyłki, i tak nie poprawiłby swojej pozycji.

Słabiej poszło dziś najlepszemu Polakowi w biegu długim - Przemysławowi Pancerzowi. Jemu przypadła 16. lokata, a to wszystko przez dwa niecelne strzały podczas drugiej wizyty na strzelnicy. Nasz biathlonista uplasował się między dwoma kolegami z reprezentacji. Miejsce wyżej - z jednym pudłem - znalazł się Łukasz Sidorowicz, a jedno miejsce niżej w wynikach znajdziemy Łukasza Bałęcznego, któremu dziś należą się jednak pochwały za świetne strzelanie - Polak był bezbłędny, ale pobiegł bardzo słabo i taki wynik jest tego efektem. Najsłabiej z Polaków spisał się dziś 19. Michał Neumann - 3 niecelne strzały.

A na czele? Znowu Rosjanie... Reprezentanci gospodarzy zdecydowanie zdominowali sprint. Wygrał - mimo dwóch pudeł - Eduard Latypov, który pokonał o 8,7 sekundy Dmitrii Ivanova, a o 10,3 sekundy Nikitę Porshneva. Słabiej spisał się dziś  brązowy medalista z biegu długiego. Francuz Felix Cottet-Puinel był dopiero 12., mimo że spudłował tylko raz.