Krasnojarsk 2019: dzień 4. [ZAPIS LIVE]

Krasnojarsk 2019: dzień 4. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 05.03.2019, 21:22

Po dzisiejszych medalach w snowboardzie nasze apetyty na kolejne krążki jeszcze bardziej wzrosły. Jutro znów będziemy trzymać za nich kciuki, a poza tym nasi rodacy wystartują jeszcze w biathlonie, biegach narciarskich oraz short-tracku. Zapraszamy serdecznie na czwartą już relację live z Krasnojarska. Do zobaczenia!

 

Program dnia:

 

04:00 - Biegi narciarskie - kwalifikacje sprintu techniką dowolną kobiet i mężczyzn (Dawid Damian, Michał Skowron, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk, Urszula Łętocha, Weronika Kaleta)

 

05:00 - Biathlon - sprint kobiet na 7,5 km (Klaudia Szpak, Magda Piczura, Klaudia Cichoń)

 

06:30 - Biegi narciarskie - finały sprintu techniką dowolną kobiet i mężczyzn (ew. Dawid Damian, Michał Skowron, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk, Urszula Łętocha, Weronika Kaleta)

 

07:00 - Snowboard - finały slalomu równoległego kobiet i mężczyzn (ew. Maria Chyc, Aleksandra Michalik, Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)

 

08:00 - Biathlon - sprint mężczyzn na 10 km (Michał Neumann, Mateusz Janik, Przemysław Pancerz, Łukasz Sidorowicz, Łukasz Bałęczny)

 

08:00 - Short-track - 1000 m kobiet i mężczyzn oraz sztafety (Magdalena Warakomska, Nikola Mazur, Karolina Miłkowska, Oliwia Gawlica, Paweł Adamski, Łukasz Kuczyński, Karol Nieścier, Szymon Wilczyk)

 

 

Relacja na żywo

To tyle na dziś, jeszcze Polacy wystartują w finale B, sztafety na 5000 metrów. O tym będzie można przeczytać w newsie. Tym samym dziś dobiegły końca zmagania w short-tracku na Uniwersjadzie w Krasnojarsku. Biało-Czerwoni wracają bez medalu niestety. Do zobaczenia jutro!

Short-track Wśród mężczyzn całe podium dla reprezentantów Korei Południowej. Odpowiednio dla Kyunghwan Honga, Yongjin Lima i Jiwon Parka.

Short-track Warakomska kończy rywalizację na 1000 metrów na 6. miejscu. Złoty medal dla Koreanki Lang A Kim, srebrny dla Aurelie Monvoisin z Francji, a brązowy dla Ekateriny Efremenkovej.

Short-track Niestety Magda przegrywa i powalczy w finale B, o miejsca 5-8.

Short-track Magda Warakomska wjeżdża do półfinału!. W trzecim wyścigu szybsza była tylko Sofia Prosvirnova.

Snowboard Wśród kobiet najlepsza okazała się Rosjanka Milena Bykova. Druga była jej koleżanka Natalia Soboleva, a trzecia Koreanka Haerim Jeong.

Snowboard Złoto w slalomie równoległym panów zdobywa Rosjanin Dimitrii Karlagachev, srebro jego rodak Dimitrii Sarsembaev, a brąz Koreańczyk Sanghoo Lee.

Short-track Szymon Wilczyk odpada z dalszej rywalizacji.

Short-track Tylko Magda Warakomska pojedzie w 1/4 finału. Weszła tam z czasem.

Snowboard Również Kwiatkowski z Nowaczykiem ulegli swoim rosyjskim rywalom. Pierwszy z nich przegrał z Dimitrijem Karlagachevem, a drugi z Dimitrijem Sarsembaevem.

Biathlon - Cóż, kolejny raz Rosjanie zdominowali rywalizację. Złoto dla Eduarda Latypova, który wygrał mimo dwóch pudeł. Bezbłędny Dmitrii Ivanov na 2. miejscu, brązowy medal dla Nikity Porshneva. Najwyżej z naszych - na bardzo dobrym 6. miejscu - Mateusz Janik, który miał jedno pudło. Polacy uplasowali się też na miejscach od 15 do 17: kolejno Łukasz Sidorowicz (1 pudło), Przemysław Pancerz (2 pudła) i Łukasz Bałęczny (bezbłędny). Dziś najsłabszym z Polaków Michał Neumann - na 19. miejscu (3 pudła).

Snowboard Polki przegrały w ćwierćfinale z Rosjankami. Maria Chyc z Natalią Sobolevą, zaś Ola Michalik z Mileną Bykovą.

Snowboard A tymczasem Maria Chyc, Ola Michalik, Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk zameldowali się już w 1/4 finału.

Biathlon - Nie podawaliśmy jeszcze wyniku startującego z późnym 32. numerem Łukasza Bałęcznego, a Polak na strzelnicy spisał się dziś najlepiej z naszych reprezentantów, notując dwie bezbłędne próby na strzelnicy. Po drugim strzelaniu w tej chwili w stawce 32 biathlonistów jest 14.

Short-track Tylko Szymon Wilczyk uzyskał awans do pierwszej rundy. A w niej, oprócz niego, będziemy oglądać Karolinę Miłkowską, Magdę Warakomską i Oliwię Gawlicę.

Biathlon - Przemysław Pancerz - dokładnie tak jak dwa dni temu - kończy zawody z dwoma pudłami. Problem w tym, że wtedy zawody składały się z czterech strzelań, dziś tylko z dwóch. Najlepszym z naszych będzie dziś Mateusz Janik, ale nie wiadomo, które to da miejsce...

Biathlon - Tymczasem już po drugim strzelaniu kilkunastu biathlonistów. Bardzo dobra próba Mateusza Janika, który tym razem był bezbłędny. Dużo słabiej Michał Neumann, który zaliczył dwa pudła i w sumie z trzema jest w tej chwili 8.

- Wzorem startu sprzed dwóch dni świetnie zaczyna Przemysław Pancerz, który notuje bezbłędne strzelanie i tylko o 4,5 sekundy przegrywa z Janikiem. W tej chwili Biało-czerwoni w tamtym punkcie na 4. i 5. miejscu.

Biathlon - Po jednym pudle Mateusza Janika i Michała Neumanna na pierwszym strzelaniu. Janik obecnie przegrywa jednak tylko z Espenem Uldalem z Norwegii i Davidem Tolarem z Czech, Neumann jest 6.

Short-track Przed nami biegi eliminacyjne mężczyzn na 1000 metrów z udziałem Szymona Wilczyka, Karola Nieściera i Łukasza Kuczyńskiego.

Snowboard Cała czwórka Polaków pomyślnie przebrnęła przez kwalifikacje slalomu równoległego.

Biegi narciarskie Na tym kończymy na dziś z biegami narciarskimi. Następne zawody już w piątek.

Biegi narciarskie I u panów mamy przełamanie rosyjskiej dominacji. Złoto wprawdzie wędruje do Ivana Yakimushkina, ale o srebro bili się jego rodak Terentev i Kazach Dyussenov. Ten drugi przegrał, ale pokazał, że nie tylko gospodarze muszą zdobywać medale na tej imprezie w biegach narciarskich.

Biathlon - Dziś już za nami start sprintu kobiet, teraz pora na sprint mężczyzn. W Biathlon Academy Multifunctional Complex wystartuje ta sama piątka Polaków, która dwa dni temu mierzyła się z trudami biegu indywidualnego, a więc: Michał Neumann (numer 11), Mateusz Janik (numer 12), Przemysław Pancerz (numer 19), Łukasz Sidorowicz (numer 30) i Łukasz Bałęczny (numer 32). Startujemy punktualnie o godzinie 8.

Biegi narciarskie Czeszka postanowiła przeciwdziałać nudzie. Gospodynie zmierzały we trójkę na metę, ale nie bez kozery to Hyncikova miała najlepszy czas eliminacji. Zaatakowała na ostatnim łuku i jako pierwsza na tej Uniwersjadzie jest nie-rosyjską medalistką. I to od razu złotą. Srebro i brąz nigdzie za granicę się nie wybierają, a przytulą je za dłuższą chwilę Aleshina i Matsokina.

Biegi narciarskie A teraz smutny dla nas finał. Smutny, bo spodziewaliśmy się w nim Polki.

Biegi narciarskie Z miejsc z drugiego półfinału awansują Sobakarev i Czech Cerny, czas tego biegu był jednak beznadziejnie wolny, więc do finału dołączą uczestnicy poprzedniego starcia, czyli dwaj Rosjanie. Sborna będzie miała ostatecznie czterech zawodników w ostatecznym starciu.

Biegi narciarskie Przyszła pora na panów. Plan Rosjan na zajęcie całego podium może okazać się nierealny. Z pierwszego półfinału awansują Terentev i Kazach Dyussenov.

Biegi narciarskie Rosjanki, świadome tego, że jest ich w tym starciu połowę rozegrały bieg po swojemu. Aleshina i Matsokina weszły do finału z miejscami, a tempo biegu o 5 sekund szybsze niż tego z pierwszego półfinału pozwolił jeszcze dokonać tej sztuki ich rodaczce Zhambalovej i Włoszce Frianchi.

Biegi narciarskie Z pierwszego półfinału dalej przechodzą Czeszka Hyncikova i Rosjanka Nekrasova.

Biegi narciarskie Niestety, finisz z grupy okazał się zgubny. Polka goniła, ale ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Czas biegu to ok. 2:58, więc tempo było wolne. Trzeba czekać na wynik drugiego starcia.

Biegi narciarskie Ale my już przechodzimy do półfinałów pań, gdzie startować będzie Ula Łętocha.

Biegi narciarskie Niestety Polak nie nawiązał walki. Cały czas trzymał się z tyłu grupy i wchodząc na ostatnią prostą, która jest stosunkowo krótka nie miał szans na nawiązanie walki o czołowe pozycję. Wielka szkoda, bo wynik z eliminacji mógł napawać optymizmem.

Biegi narciarskie Nam pozostał jeszcze Kacper Antolec.

Biegi narciarskie W czwartym ćwierćfinale błędu naszych reprezentantek nie powielili nasi południowi sąsiedzi. Czesi Stocek i Cerny zgodnie zajęli pozycje z przepustką do kolejnej fazy.

Biegi narciarskie Kazach Dyussenov i Norweg Skinstad to kolejne nazwiska meldujące się w półfinałach.

Biegi narciarskie Polak próbował ucieczki na podbiegu, ale szybko opuściły go siły, bądź rywale okazali się za mocni. Potem Skowron biegł już ostatni, ostatni sprint pozwolił tylko na przesunięcie się na przedostatnią pozycję.

Biegi narciarskie A na starcie stoi już Michał Skowron.

Biegi narciarskie A do rywalizacji przystąpili już panowie. Z pierwszego do półfinału wbiegają Rosjanin Terentev i Kazach Lyuft.

Biegi narciarskie Ostatni bieg był najwolniejszy, ale z niego w półfinale meldują się dwie Rosjanki: Matsokina i Zhambalova.

Biegi narciarskie To, co stało się w czwartym ćwierćfinale sprawia, że Werki Kalety nie zobaczymy już dzisiaj w rywalizacji. Rosjanka Aleshina narzuciła mocne tempo, rywalki postanowiły się dostosować i w efekcie osiągnęły na mecie czas o kilka sekund lepszy niż w pozostałych biegach... Poza gospodynią dalej awansowała Szwajcarka Fischer.

Biegi narciarskie Z trzeciego biegu awansują Rosjanka Nekrasova i Włoszka Franchi. Atutu trzech zawodniczek nie wykorzystały Kazaszki. Czasy: gorsze niż Kalety.

Biegi narciarskie Ajjj, a mogło być tak dobrze... Polki na początku trzymały się z tyłu. Na podbiegu obie wybiegły na czoło i prowadziły stawkę. Wydawało się, że spokojnie przekroczą linię mety wspólnie, ale okazało się, że na finiszu o 0,02 sekundy lepsza ok Kalety była Słowaczka Klementova. Pewna udziału w finale może więc być na razie tylko Ula Łętocha, Weronika musi czekać na czasy rywalek.

Biegi narciarskie Są! Mamy nasze!

Biegi narciarskie W pierwszym ćwierćfinale zwycięża Czeszka Hyncicova, druga jest Rosjanka Kuskova.

Biegi narciarskie Polki los skojarzył razem, w drugim biegu.

Biegi narciarskie Wracamy do kompleksu Raduga, gdzie zaraz rozpoczną się ćwierćfinały sprintu.

Biathlon Ostatecznie Polki zajmują miejsca 14. Cichoń, 15. Piczura oraz 20. Szpak. Podium całe rosyjskie - złoto dla Moshkovej, srebro dla Iriny Kazakevich, zaś brąz dla Tamary Voroniny.

Biathlon Po drugim strzelaniu, mimo jednego błędu, Klaudia Cihoń utrzymała swoją pozycję. Kolejny raz się pomyliła też Magda Piczura, ale awanowała na 15. miejsce. Kludia Szpak także zaliczyła następną wpadkę i spadła na 20. lokatę. Na prowadzeniu bez zmian.

Biathlon Po 4000 metrów Klaudia Cichoń awansowała na 12. pozycję. Natomiast lekki spadek zaliczyły Szpak i Piczura.

Biathlon Dużo lepiej wygląda sytuacja po pierwszym strzelaniu. Cihoń i Szpak były bezbłędne i zajmują odpowiednio 14. oraz 15. miejsce, a Piczura z jednym pudłem jest 17. Na czele cała grupa Rosjanek, którym przewodzi Ekaterina Moshkova.

Biathlon Po przebiegnięciu 1,5 km najwyżej z naszych jest Klaudia Szpak, bo na 18. miejscu. Na 19. jest Klaudia Cichoń, a na 22. Magda Piczura.

Biathlon Biathlonistki wyruszyły właśnie na trasę sprintu, a wśród nich trzy Polki - Klaudia Cichoń, Klaudia Szpak i Magda Piczura.

Biegi narciarskie A nie, Combey jest chyba kiepskim sprinterem... Francuz nie mieści się w trzydziestce. Eliminacje wygrywa wspomniany już Terentev, do dalszych zmagań z Polaków przechodzą Kacper Antolec (13. czas) oraz Michał Skowron (24. miejsce), odpadają niestety Mateusz Haratyk (40.) i Dawid Damian (41.). Zawodnicy będą teraz odpoczywać (czy coś w ten deseń), kolejne zmagania zaczną się o godzinie 6.30.

Biegi narciarskie U panów jest troszkę inaczej niż u pań. Tutaj na sam koniec jest jeszcze kilka ciekawych nazwisk np. Francuz Combey, który starał się nawiązywać walkę z Rosjanami na trasach poprzednich zmagań.

Biegi narciarskie Michał Skowron jest 24, końcową linie przekroczyło już ponad 50 biegaczy.

Biegi narciarskie Klasyfikacji samotnie przewodzi Rosjanin Terentev, do jego wyniku nikt się nawet nie zbliżył.

Biegi narciarskie A Dawid Damian kończy za Haratykiem, na razie jest 32. Oni już nie mają szans na udział w ćwierćfinałach. O Kacpra chyba możemy być spokojni, ale co ze Skowronem?

Biegi narciarskie 13. miejsce utrzymuje Antolec, na 20. spadł Skowron.

Biegi narciarskie Słabo Matusz Haratyk. 25. miejsce na 27 zawodników, którzy ukończyli bieg...

Biegi narciarskie Michał Skowron kończy na 16. pozycji.

Biegi narciarskie Strata Antolca do lidera to aż 10 sekund.

Biegi narciarskie My tu pitu-pitu, a Kacper Antolec na mecie. Polak jest dwunasty.

Biegi narciarskie Sprint indywidualny jest najbardziej widowiskową konkurencją biegową.

Biegi narciarskie W sprincie ważną sprawą jest przebić się do ćwierćfinałów. Od tej fazy zaczynają się już starcia narta w nartę i czasami słabszym zawodnikom łatwiej jest osiągnąć dobry wynik.

Biegi narciarskie Oczywiście na początku mamy całą plejadę niesamowicie mocnych Rosjan.

Biegi narciarskie Zaczęli! Polacy mają następujące numery startowe: Kacper Antolec 13, Michał Skowron 20, Mateusz Haratyk 28. i Dawid Damian 38.

Biegi narciarskie Miejmy nadzieję, że Polacy nie postanowią szybko zakończyć tego dnia startowego.

Biegi narciarskie Już za kilka minut do boju ruszą panowie, a pierwszym z naszych będzie Kacper Antolec, chwilę po nim swój bieg zacznie Michał Skowron.

Biegi narciarskie I wszystkie przedstawicielki płci pięknej mamy już za linią końcową, w przypadku biało-czerwonych nic się nie zmieniło: Ula Łętocha jest czwarta, Werka Kaleta siódma. Kolejne fazy zmagań zapowiadają się dla nas ciekawie.

Biegi narciarskie Teraz swój udział w zawodach zaliczają panie, które potrafią na tym krótkim sprinterskim etapie mieć minutę straty.

Biegi narciarskie 45 zawodniczka dobiegła do mety. Pozycje Polek nie uległy zmianie...

Biegi narciarskie A na czele listy jest też ciekawie, bo rosyjską dominację przełamała Czeszka Hyncicova.

Biegi narciarskie Kolejne sportsmenki osiągają linię mety. Aktualnie dokonało tego 27 pań, a nasze wciąż na 4. i 7. miejscu.

Biegi narciarskie Jak już wcześniej mówiliśmy, czołówka biegnie na początku, dlatego raczej jesteśmy spokojni o udział Polek w ćwierćfinałach.

Biegi narciarskie A Kaleta jest szósta na 12 zawodniczek, które ukończyły swój start. Lista startowa to prawie 70 nazwisk, czeka nas więc teraz dłuższa chwila oczekiwania.

Biegi narciarskie I już meta... Łętocha na razie jest czwarta.

Biegi narciarskie Urszula Łętocha już na trasie! Polka ma 9. numer startowy.

Biegi narciarskie Początek listy startowej do nazwiska, które będą walczyć dziś o zwycięstwo.

Biegi narciarskie Zaraz rozpoczną panie, wśród nich mamy dwie Polki: Weronikę Kaletę i Urszulę Łętochę. Oby nasze reprezentantki w komplecie awansowały do dalszych zmagań.

Witamy Państwa i zapraszamy na kolejny dzień uniwersjadowych zmagań! Dziś zaczynamy od kwalifikacji do sprintu indywidualnego.

Naszą relację rozpoczniemy tuż przed godziną 4:00. Do zobaczenia!

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.