Uniwersjada 2019 - short-track: koreańska dominacja, dalekie pozycje Polaków

• Data publikacji: 05.03.2019, 12:47

Kolejny dzień zmagań na krótkim torze w Krasnojarsku należał do łyżwiarskich sprinterów. Na dystansie 500 metrów triumfowali Aurelie Monvoisin z Francji oraz Jiwon Park z Korei Południowej. Polacy odpadli już w pierwszej fazie zawodów.

Najlepsza wśród pań okazała się reprezentantka "Trójkolorowych" Aurelie Monvoisin, która przejechała ten dystans w czasie - 43:919. Na drugim miejscu finiszowała zawodniczka gospodarzy Ekaterina Efremenkova - 44:087. Natomiast skład podium uzupełniła Jiyun Park z Korei Południowej - 44:813. Najlepszą Biało-czerwoną okazała się sklasyfikowana na 18. pozycji Magda Warakomska.

Koreańczycy zdobyli zaś dublet w rywalizacji mężczyzn. Złoty medal powędrował do Jiwon Parka - 40:927, zaś srebrny do jego kolegi Yongjin Lima - 41:015. Brązowy medal przypadł Rosjaninowi Konstantinovi Ivlievovi, którego wynik to - 41:119. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był Łukasz Kuczyński, który zajął ostatecznie 17. miejsce.