Krasnojarsk 2019: dzień 3. [ZAPIS LIVE]

Krasnojarsk 2019: dzień 3. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 04.03.2019, 22:21

Przed nami kolejne starty reprezentantów Polski na uniwersjadzie w Krasnojarsku. Jutro zobaczymy naszych sportowców w narciarstwie alpejskim, short-tracku oraz snowboardzie. Po cichu liczymy wreszcie na pierwszy medal. Zobaczymy jak będzie, a tymczasem trzymamy kciuki i zapraszamy na naszą relację live. Do zobaczenia!

 

Program dnia:

 

04:00 - Narciarstwo alpejskie - kombinacja mężczyzn - gigant (Dominik Białobrzycki, Szymon Bębenek, Andrzej Dziedzic, Paweł Babicki, Antoni Szczepanik)

 

07:00 - Snowboard - slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (ew. Aleksandra Michalik, Maria Chyc, Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)

 

07:30 - Narciarstwo alpejskie - kombinacja mężczyzn - slalom (ew. Dominik Białobrzycki, Szymon Bębenek, Andrzej Dziedzic, Paweł Babicki, Antoni Szczepanik)

 

08:00 - Short-track - 500 m kobiet i mężczyzn oraz sztafety (Oliwia Gawlica, Magda Warakomska, Nikola Mazur, Karolina Miłkowska, Paweł Adamski, Łukasz Kuczyński, Karol Nieścier, Szymon Wilczyk)

Relacja na żywo

To tyle na dziś, dziękujemy i do zobaczenia jutro!

Short-track Wśród panów dublet zdobywają Koreańczycy Jiwon Park i Yongjin Lim. Na najniższym stopniu podium Rosjanin Konstantin Ivliev.

Short-track Tytuł na 500 metrów w wyścigu kobiet zdobywa Francuzka Aurelie Monvoisin. Srebro dla Rosjanki Ekateriny Efremenkovej, a brąz dla Koreanki Jiyun Park.

Snowboard Wśród pań złoto zdobyła Koreanka Haerim Jeong, srebro Milena Bykova, zaś brąz Natalia Soboleva.

Snowboard Brąz przypadł zaś Dmitriowi Sarsembaevovi.

Snowboard ZŁOTY MEDAL DLA OSKARA KWIATKOWSKIEGO, A SREBRNY DLA MICHAŁA NOWACZYKA. BRAWO!!!

Short-track Również nasi panowie zakończyli już swój udział na 500 m, tak więc ćwierćfinały bez Biało-czerwonych.

Snowboard TAK JEST! MAMY POLSKI FINAŁ W SLALOMIE GIGANCIE RÓWNOLEGŁYM. OSKAR KWIATKOWSKI ZMIERZY SIĘ Z MICHAŁEM NOWACZYKIEM!!!

Short-track Trwa pierwsza runda panów z udziałem trójki naszych łyżwiarzy-sprinterów.

Snowboard Nieco gorzej spisały się nasze panie - Maria Chyc i Ola Michalik, które kończą rywalizację na etapie 1/4 finału.

Snowboard Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk meldują się w półfinale! Rosną szanse na pierwszy polski medal.

Short-track Niestety wszystkie Polki odpadają z dalszej rywalizacji.

Narciarstwo alpejskie I wszystko już wiadome - najlepszy z Polaków okazał się Dominik Białobrzycki, zajmując 17. lokatę, a tuż za nim uplasował się Szymon Bębenek. Paweł babicki ostatecznie 28., Andrzej Dziedzic 31., a Antoni Szczepanik 40.

Short-track Za chwilę w pierwszej rundzie zobaczymy występy Magdy Warakomskiej, Karoliny Miłkowskiej i Oliwii Gawlicy.

Short-track Paweł Adamski i Łukasz Kuczyński przechodzą do kolejnej rundy, awans z czasem ma też Szymon Wilczyk.

Snowboard Tymczasem na trasie slalomu giganta równoległego Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk, Maria Chyc i Aleksandra Michalik są już w 1/4 finału!

Narciarstwo alpejskie Niestety Antoni Szczepanik poszedł w ślady kolegów i teraz to on jest ostatni wśród tych, którzy zostali sklasyfikowani, czyli konkretnie 23. Poczekamy jeszcze aż na doe zameldują się wszyscy zawodnicy i wtedy podamy końcowe miejsca Polaków.

Short-track Póki co biegi pre-eliminacyjne mężczyzn z udziałem Szymona Wilczyka, Pawła Adamskiego i Łukasza Kuczyńskiego.

Narciarstwo alpejskie Złoto za kombinacje leci do Szwajcarii, a konkretnie wywalczył je Yannick Chabloz. Pozostałe dwa medale dla Rosjan - Antona Endzhiewskiego (awans z 30. lokaty) i Nikity Alekhina.

Narciarstwo alpejskie No nie będzie dziś medalu, nie będzie nawet pozycji w top 10. Paweł Babicki spada aż na 17. lokatę i to Dominik Białobrzycki, zajmujący 12. miejsce jest najlepszym z Polaków, choć na górze ciągle jeszcze czeka na swój przejazd Antoni Szczepanik.

Short-track Zaczynamy zmagania na 500 m

Narciarstwo alpejskie Niestety Andrzej Dziedzic szybko rozwiał nasze nadzieje - najsłabszy czas slalomu i aktualnie 14. miejsce czyli ostatnie wśród zawodników, którzy dotarli do mety. Pozostaje już tylko liczyć na Pawła Babickiego.

Narciarstwo alpejskie Kolejny zawodnicy docierają do mety i żaden z nich nie jest w stanie wyprzedzić Rojanina - ba, mnóstwo nie jest w stanie ukończyć slalomu. Polacy w tej chwili kolejno 10. Białobrzycki i 11. Bębenek. Czas na najlepszą dziesiątkę, w której dwaj biało-czerwoni!

Narciarstwo alpejskie I na dole trasy slalomowej już zawodnicy, którzy zajmowali miejsca 21-30. W tej grupie mieliśmy dwóch naszych alpejczyków. Dominik Białobrzycki jest w tej chwili 5., a Szymon Bębenek 6. Prowadzi reprezentant gospodarzy - Anton Endzhiewski

Narciarstwo alpejskie Zaczynamy drugi przejazd kombinacji panów, czyli slalom. Po pierwszym jesteśmy w dobrych humorach, gdyż mamy dwóch Polaków w pierwszej "10", a Paweł Babicki jest drugi. Czy możemy liczyć na medal?

Zapraszamy Państwa na dalszą część relacji, która zacznie się o 7!

Narciarstwo alpejskie Pierwsza część kombinacji mężczyzn dobiegła końca. Prowadzi Tomas Klinsky, Paweł Babicki jest 2. (+0,26), a na trzeciej pozycji Boisset ze stratą 0,39s. Andrzej Dziedzic 9., Dominik Białobrzycki 21., Szymon Bębenek 25., Antoni Szczepanik 35.

Narciarstwo alpejskie Do końca zostało jeszcze 10. alpejczyków, ale na prowadzeniu wciąż bez zmian - liderem jest Klinsky, tuż za nim Paweł Babicki, a na trzecim miejscu Arnaud Boisset ze Szwajcarii.

Narciarstwo alpejskie Linię mety przeciął ostatni z naszych. Antoni Szczepanik zanotował najgorszy czas z Polaków. Do lidera traci niespełna 2,5s.

Narciarstwo alpejskie Po dobrym starcie Dziedzica przyszedł czas na jeszcze lepszy występ Pawła Babickiego. Reprezentant Polski jest drugi! Zaledwie 0,26s straty!

Narciarstwo alpejskie Znacznie lepiej poradził sobie Dziedzic! Polak jak na razie na 8. miejscu, 1,08s za Czechem!

Narciarstwo alpejskie Szymon Bębenek także zawitał na mecie. Uzyskał gorszy czas od Białobrzyckiego. Stracił do prowadzącego 1,95s.

Narciarstwo alpejskie Na trzecie miejsce wskoczył Gian-Andrea Hehli ze Szwajcarii. Traci do Klinskyego 0,67s.

Narciarstwo alpejskie Dominik Białobrzycki już na mecie. Traci do lidera 1,76 i zajmuje obecnie 13. lokatę.

Narciarstwo alpejskie Jak na razie nikt nie wyprzedził Czecha. Za nim, z czasem 56,70, plasuje się Arnaud Boisset. Trzeci jest Ivan Kuznetsov, który do mety dojechał w 57s.

Narciarstwo alpejskie Do mety dojechało już kilku zawodników. Prowadzi na razie reprezentant Czech - Tomas Klinsky, który uzyskał czas 56,31.

Narciarstwo alpejskie Witamy Państwa bardzo serdecznie! Już za moment swoją rywalizację w kombinacji rozpoczną mężczyźni w super G. Zapraszamy!

Naszą relację rozpoczniemy chwilę przed godz. 4:00. Zapraszamy i do zobaczenia!

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.