Uniwersjada 2019 - short-track: azjatyckie triumfy, półfinał Warakomskiej

• Data publikacji: 04.03.2019, 11:29

W Arenie Sever w Krasnojarsku, podczas Uniwersjady 2019, odbyły się dziś pierwsze zmagania w short-tracku. Złote medale na dystansie 1500 metrów zdobyli Koreanka Kim A Lang oraz Chińczyk Kai An. Z sześciorga reprezentantów Polski najlepiej spisała się Magdalena Warakomska, która odpadła w półfinale.

Złoty medal w rywalizacji kobiet na dystansie 1500 metrów zdobyła reprezentantka Korei Południowej Kim A Lang. Pokonała ona tę trasę w czasie - 2:38.363. Drugie miejsce zajęła Francuzka Aurelie Monvoisin, która osiągnęła rezultat - 2:38.426. Na najniższym stopniu podium stanęła zaś, gospodyni Ekaterina Efremenkova - 2:38.581. Najlepiej z naszych spisała się Magda Warakomska, która dotarła do półfinału. Niestety, Polka została ukarana przez sędziów i przesunięta na ostatnią pozycję. Pozostałe dziewczyny - Oliwia Galica i Karolina Miłkowska odpadły na etapie 1/4 finału.

Wśród panów triumfował Chińczyk Kai An, który pokonał ten dystans w czasie - 2:34.350. Na drugiej pozycji dojechał Kazach Nurtilek Kazghali, lecz jego radość trwała krótko. Po analizie video, sędziowie wlepili mu karę i przesunęli go wraz z Koreańczykiem Jiwon Parkiem na ostatnie miejsce. Dzięki temu srebro przypadło Francuzowi Quentinowi Fercoq'owi - 2:35.460, a brąz Japończykowi Kiichi Shigehiro - 2:36.058. Reprezentanci Polski odpadli w fazie ćwierćfinałów.