Krasnojarsk 2019: dzień 2. [ZAPIS LIVE]

Krasnojarsk 2019: dzień 2. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 03.03.2019, 23:55

Przed nami kolejny występ z Biało-Czerwonymi w rolach głównych. Naszych zawodników oglądać będziemy w biathlonie, biegach, narciarstwie alpejskim oraz short-tracku. Serdecznie zapraszamy na kolejną naszą relację live z Uniwersjady 2019!

 

Program dnia:

 

04:00 - Biegi narciarskie - 5 km stylem dowolnym kobiet (Urszula Łętocha, Weronika Kaleta)

 

04:00 - Narciarstwo alpejskie - kombinacja kobiet - gigant (Katarzyna Wąsek, Zuzanna Czapska, Zofia Zdort)

 

05:00 - Biathlon - bieg indywidualny kobiet na 15 km (Magda Piczura, Klaudia Cichoń, Klaudia Szpak)

 

05:30 - Biegi narciarskie - 10 km stylem dowolnym mężczyzn (Michał Skowron, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk, Dawid Damian)

 

07:30 - Narciarstwo alpejskie - kombinacja kobiet - slalom (ew. Katarzyna Wąsek, Zuzanna Czapska, Zofia Zdort)

 

08:00 - Biathlon - bieg indywidualny mężczyzn na 20 km (Mateusz Janik, Przemysław Pancerz, Łukasz Sidorowicz, Michał Neumann, Łukasz Bałęczny)

 

08:00 - Short-track - 1500 m kobiet i mężczyzn (ew. Oliwia Gawlica, Magda Warakomska, Nikola Mazur, Karolina Miłkowska, Paweł Adamski, Łukasz Kuczyński, Karol Nieścier, Szymon Wilczyk)

 

 

Relacja na żywo

To tyle na dziś, żegnamy się tym meldunkiem z Areny Sever i zapraszamy na jutro. Do zobaczenia!

Short-track Tytuł mistrza u mężczyzn wędruje do Chińczyka Kai Ana (2:34.350). Podium uzupełniają Francuz Quentin Fercoq (2:35.460) oraz Japończyk Kiichi Shigehiro (2:36.058).

Short-track Złoto w rywalizacji kobiet zdobywa Koreanka Kim A Lang (2:38.363). Srebro dla Francuzki Aurelie Monvoisin (2:38.426), a brąz dla Ekateriny Efremenkovej z Rosji (2:38.581).

Short-track Kilka minut po godz. 10, rozpoczną się biegi finałowe.

Short-track Niestety Polka kończy swój udział na tym dystansie na etapie 1/2 finału. W swoim wyścigu została ukarana i przesunięta na ostatnie miejsce.

Biathlon Długo przyszło czekać na wyniki zawodów biathlonowych, gdyż słabsi biegacze sporo czasu poświęcili na dobiegnięcie do mety. Prawie rosyjskie podium na trasie. Wygrywa Nikita Porszniew przed Eduardem Latypovem - obaj panowie mieli po dwa pudła i dzieliło ich 5,5 sekundy. Na trzecim miejscu Francuz Felix Cottet-Puinel, który był bezbłędny, ale stracił 21,5 sekundy. Najwyżej z Polaków dziś 10. Przemysław Pancerz (2 pudła). 14. miejsce zajął Mateusz Janik (4. pudła), 17 i 18. odpowiednio Michał Neumann i Łukasz Sidorowicz (5 i 4 pudła), a najsłabszym z Polaków okazał się 24. Łukasz Bałęczny (5 pudeł). Pierwszy dzień biathlonowej rywalizacji już za nami!

Short-track Za chwilę półfinały z udziałem Magdy Warakomskiej!

Short-track Niestety żadnemu z panów sztuka awansu się nie udała.

Biathlon I już powoli zbliżamy się do końca wyścigu. Za kilkanaście minut wszystko powinno być jasne, gdy na metę wbiegną wszyscy zawodnicy. Przemysław Pancerz z dwoma pudłami notuje czas 56:34,8. Powinno to dać miejsce w 10-tce. 2:04,1 traci do niego Mateusz Janik. Tutaj o tak dobre miejsce będzie raczej trudno. Czekamy jeszcze na innych Polaków!

Biathlon - No i po dobrym wyniku... Mateusz Janik na ostatnim strzelaniu aż trzykrotnie nie trafia do tarczy i już przegrywa nawet z Czechem Davidem Tolarem, z którym przez cały wyścig wygrywał. Na pechu Polaka skorzystał za to... Przemysław Pancerz, który notuje drugie z rzędu bezbłędne strzelanie i wiele wskazuje na to, że to on będzie dziś najlepszym z Biało-Czerwonych!

Biathlon Na drugim strzelaniu Mateusz Janik w tej chwili poza podium. Polaka wyprzedza Ivanov, Francuz Cottet--Puinel i Białorusin Viktar Kryuko. 11. miejsce w tym momencie rywalizacji zajmuje Łukasz Sidorowicz, 14. miejsce ma Przemysław Pancerz, 19. Łukasz Bałęczny i 21. Michał Neumann.

Biathlon No i pudłuje po raz pierwszy Mateusz Janik. Kto wie, czy nie spowoduje to spadku naszego biathlonisty poza medalową pozycję. choć z drugiej strony po dwóch strzelaniach bezbłędna była tylko trójka. Przemysław Pancerz na trzeciej próbie bezbłędny i ma w sumie dwa pudła.

Biathlon Połowa dystansu za pierwszymi zawodnikami. Zbliżamy się do trzeciego strzelania. Na drugim strzelaniu swoich strzałów nie oddało też jeszcze dwóch Polaków.

Narciarstwo alpejskie - Katarzyna Wąsek zajęła 15. miejsce, a Zofia Zdort 42. w kombinacji. To koniec zmagań w narciarstwie alpejskim na dziś.

Short-track Tylko Magda Warakomska awansuje do półfinału. Polka w swoim biegu była trzecia z czasem - 2:24.159.

Biathlon Nie informowaliśmy jeszcze o pierwszych strzelaniach dwóch pozostałych Polaków. Łukasz Bałęczny był bezbłędny i jest w tej chwili na 12. miejscu, co jest dobrą pozycją wyjściową do ataku. Michał Neumann zdecydowanie słabiej - dwa pudła i 24. lokata.

Biathlon Kapitalne drugie strzelanie Mateusza Janika. Czyżby Polak miał się otrzeć o medal? Jeśli tak dalej będzie strzelał, może być to piękny dzień dla polskiego biathlonu na Uniwersjadzie. W tej chwili Polaka wyprzedza tylko Rosjanin Dmitrii Ivanov. Przemysław Pancerz dokłada jedno pudło i ma już dwa oczka. Do Janika traci około 2,5 minuty.

Biathlon I do Mateusza Janika dołącza też Łukasz Sidorowicz, który jest bezbłędny i po pierwszym strzelaniu na razie zajmuje 4. miejsce. Polaka wyprzedzają dwaj inni biathloniści - Rosjanin Dmitrii Ivanov i Czech David Tolar. Ich strata do lidera to około 10 sekund, więc na kolejnych strzelaniach Janik musi się mocno skoncentrować.

Biathlon Świetne pierwsze strzelanie Mateusza Janika, który nie pudłuje i na razie wyprzedza resztę stawki. Trochę gorzej spisał się Przemysław Pancerz, który jednego naboju nie skierował do swojej tarczy. Tradycyjnie, w biegu indywidualnym do czasu biathlonistów doliczana jest minuta za niecelny strzał.

Biathlon 1400 metrów już za naszymi dwoma zawodnikami. Dobrze biegnie Mateusz Janik, który na razie przegrywa tylko z Espenem Uldalem. Trochę dalej plasuje się Przemysław Pancerz. Za chwilę pierwsze strzelanie Polaków.

Narciarstwo alpejskie - Kolejne złoto dla Jessici Gfrerer! Austriaczka dominuje w Krasnojarsku! Drugie miejsce znów zajęła Amelie Dupasquier że Szwajcarii. Trzecia była tym razem Francuzka Hugo Carmen. Do rywalizacji przystąpią jeszcze zawodniczki spoza czołowej "30" supergiganta. Niezagrożona jest raczej 15. pozycja Katarzyny Wąsek, co oznacza nieduży awans Polki w slalomie. Niestety spadnie jeszcze 25. aktualnie Zofia Zdort, a klasyfikowana nie będzie Zuzanna Czapska.

Short-track Natomiast wśród panów wystartują Łukasz Kuczyński, Karol Nieścier i Paweł Adamski.

Short-track W 1/4 finału kobiet na 1500m zobaczymy Magdę Warakomską, Oliwię Gawlicę i Karollinę Miłkowską.

Biathlon - Poza Białorusinem Maksimem Varabeiem (21 numer) i Rosjaninem Eduardem Latypovem (22) większość nazwisk niewiele mówi nawet lepiej zorientowanym kibicom biathlonu. Pamiętajmy, że już w czwartek w Oestersund początek biathlonowych Mistrzostw Świata i wszyscy najlepsi - nawet jeśli studiują - skupiają się na tej imprezie.

Short-track Za chwilę zaczną się zmagania na krótkim torze.

Biathlon Po raz drugi dzisiaj przenosimy się na Biathlon Academy Multifunctional Complex. Po indywidualnym biegu pań, o 8 rozpocznie się start panów. Już z numerem 2 na starcie pojawi się Mateusz Janik, z 5. pobiegnie Przemysław Pancerz, numer 11 to Łukasz Sidorowicz, 24 numer ma Michał Neumann i w końcu jako ostatni 37 Łukasz Bałęczny. Trzymamy kciuki za Biało-czerwonych.

Narciarstwo alpejskie - Niestety, nieudany slalom Zofii Zdort. Poważne błędy Polki, musiała podchodzić pod miniętą bramkę i w efekcie ostatnie miejsce z ponad 20-sekundową stratą do Francuzki Hugo Carmen.

Narciarstwo alpejskie - Zuzanna Czapska jednak nie będzie klasyfikowana. Najwyraźniej Polka minęła tyczkę. Szkoda, bo po supergigancie była szansa na bardzo dobry wynik warszawianki.

Narciarstwo alpejskie - Znacznie lepiej spisała się planowana pozycję wyżej na półmetku Katarzyna Wąsek, jednak chyba również spadnie w klasyfikacji. Aktualnie że stratą 1,27 sek. do Dahlin jest 5.

Narciarstwo alpejskie - Zuzanna Czapska po supergigancie była 20. Slalom nie poszedł jednak po jej myśli. Ze stratą 6,22 sekundy do prowadzącej Szwedki Agnes Dahlin Polka jest ostatnia. Popełniła poważny błąd w końcówce trasy.

Narciarstwo alpejskie - Już rozpoczyna się slalom do kombinacji kobiet! Przypomnijmy, że na półmetku zmagań na świetnym 6. miejscu plasuje się Zofia Zdort. Prowadzi Austriaczka Jessica Gfrerer.

Biathlon - To już koniec zmagań kobiet w biegu indywidualnym. Za niespełna dwie godziny rozpocznie się rywalizacja mężczyzn na dystansie 20 km.

Biathlon - Magda Piczura dzięki tylko jednej pomyłce na strzelnicy zajęła w dzisiejszym biegu siódme miejsce! Bezkonkurencyjne okazały się Rosjanki, które pomimo kilku karnych rund, wyprzedziły Polkę. Złoto przypadło Natalii Gerbulovej, srebro Ekaterinie Moshkovej, a brąz Elenie Chirkovej!

Biathlon - Linię mety przekroczyły również Klaudia Cichoń i Klaudia Szpak. Obecnie zajmują odpowiednio 19. i 18. lokatę.

Biegi narciarskie - To by było na tyle z dzisiejszej rywalizacji na trasach biegowych Uniwersjady. Jutro dzień przerwy, kolejny start zawodnicy mają zaplanowany na środę.

Biegi narciarskie - Bardzo dobrze pobiegł za to Mateusz Haratyk. On z kolei startując z numerem 46 przesunął się na 36. pozycję. Z 45. miejsca na 40. poprawił się Kacper Antolec, Dawid Damian skończył rywalizację na 58 pozycji.

Biegi narciarskie - Niestety dużo stracił Michał Skowron, który i tak jest najlepszym z Polaków. Dzisiejsza dyspozycja wystarczyła na zajęcie 35. miejsca.

Biathlon - Klaudia Szpak tym razem bezbłędna na strzelnicy. Na metę dobiegła już Magda Piczura - wydaje się, że miejsce w pierwszej 10. ma pewne!

Biegi narciarskie - Ivan Yakimuhkin nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Niezagrożony dobiegł do mety, do rozstrzygnięcia kolejności na niższych stopniach podium potrzebny była fotokomórka. Po analizie sędziowie przyznali srebro Timashovowi, a brąz Kirillovowi, potwierdziła się więc hierarchia z dnia wczorajszego.

Biegi narciarskie - Lider nie odpuszcza. Wciąż udaje mu się utrzymać bezpieczną przewagę nad rywalami.

Biathlon - Jedna pomyłka Klaudii Cichoń na ostatnim strzelaniu - łącznie Polka nazbierała ich cztery. Tymczasem na metę dobiegają już pierwsze zawodniczki.

Biegi narciarskie - 3 kilometry do mety. Za Yakimushkinem ruszył pościg złożony oczywiście z jego rodaków. Timashov i Kirillov już o kilka sekund zniwelowali stratę do lidera.

Biathlon - Kolejne czyste strzelanie Magdy Piczury! Polka tylko z jednym pudłem na swoim koncie zmierza na linię mety.

Biathlon - Klaudia Szpak popełniła jeden błąd. Na pierwszych sześciu miejscach Rosjanki - Kaplina, Grebulova, Chirkova, Timerbulatova, Voronina oraz Moshkova!

Biegi narciarskie - Niestety słabnie Michał Skowron. Polak wypadł po 4 kilometrach z trzydziestki. Pozostali Polacy minimalnie poprawili swoje pozycje z wczoraj.

Biegi narciarskie - Do mety samotnie zmierza Ivan Yakimushkin, ma już 25 sekund przewagi nad Timashovem. Szkoda, że Kazach Lyuft i Francuz Schwartz nie są wstanie nawiązać rywalizacji ze Sborną.

Biathlon - Klaudia Cichoń zalicza dwa pudła na trzecim strzelaniu i do czołówki traci już 5:40.8.

Biegi narciarskie - Po dwóch kilometrach rosyjska szóstka powiększa przewagę nad kolejnymi rywalami. Michał Skowron jest 27.

Biathlon - Magda Piczura świetnie czuje się na dzisiejszej trasie! Po raz drugi jest bezbłędna! Do czwartej zawodniczki - Tamary Voroniny - traci niespełna minutę.

Biegi narciarskie - Wystartowali. Najpierw sześciu Rosjan, a później według strat z wczoraj cała reszta...

Biathlon - Klaudia Cichoń również zalicza jedną karną rundę. Tym razem to Klaudia Szpak nie popełniła błędu na strzelnicy! Wśród dotychczasowej najlepszej trójki, tylko Elena Chirkova zachowuje czyste konto.

Biegi narciarskie - Już za kilka minut rozpocznie się bieg pościgowy mężczyzn na 10 kilometrów mężczyzn. Polacy dzień wcześniej zajmowali odległe pozycje, dlatego nie spodziewamy się jakiejś znaczącej poprawy.

Biathlon - Magda Piczura nie zachowa czystego konta - na drugim strzelaniu popełniła jeden błąd i musiała przebiec karną rundę.

Biathlon - Klaudia Szpak musiała pobiec dodatkowe metry za jedno pudło. Na prowadzeniu trzy Rosjanki - Natalia Grebulova, Elena Chirkova oraz Elizaveta Kaplina.

Biathlon - Klaudia Cichoń poszła w ślady swojej koleżanki i również była bezbłędna. Polki przedziela Tamara Voronina.

Biathlon - Magda Piczura znakomicie poradziła sobie na pierwszym strzelaniu i z czystym kontem jest na razie na 4. miejscu!

Biathlon - Do Magdy dołączyły na trasie biegu również Klaudia Cichoń i Klaudia Szpak.

Narciarstwo alpejskie - Zakończył się już Supergigant do kombinacji, bardzo dobrze wystąpiła w nim Zofia Zdort, która jest na 6. pozycji ze stratą 0,89 sekundy do prowadzącej Austriaczki Gfrerer. Katarzyna Wąsek jest 19, a Zuzanna Czapska 20. Daje to nadzieję na przyzwoity wynik w całej kombinacji. Slalom odbędzie się o godzinie 7.30.

Biathlon - Na trasę wyruszyły już pierwsze zawodniczki, a w ich gronie pierwsza z reprezentantek naszego kraju - Magda Piczura.

Biathlon - Już za kilka chwil bieg indywidualny rozpoczną biathlonistki! Na starcie zobaczymy trzy Polki - Magdę Piczurę, Klaudię Cichoń oraz Klaudię Szpak. Bieg rozgrywany jest na dystansie 15 km.

Narciarstwo alpejskie - Świetnie Zofia Zdort! 0,89 sekundy straty i piąte miejsce w tym momencie.

Narciarstwo alpejskie - Dobry przejazd Czeszki Camkovej, która melduje się na 3. pozycji.

Narciarstwo alpejskie - Prowadząca się nie zmienia, a Polkom udaje się utrzymywać pozycję w połowie stawki.

Narciarstwo alpejskie - W tej konkurencji prowadzi Austriaczka Gfrerer, Wąsek ma do niej 1,84 sekundy straty, a Czapska 1,98. Na trasę z Polek wyjedzie jeszcze Zofia Zdort.

Narciarstwo alpejskie - Wystartował już także Supergigant do kombinacji, trasę przejechały już Katarzyna Wąsek i Zuzanna Czapska. Polki są na razie 8. i 9.

Biegi narciarskie - Złoto dla Zhambalovej, srebro zdobywa Smirnova, na najniższym stopniu podium stanie Kirpichenko.

Biegi narciarskie - Koniec biegu. Znów na podium staną trzy Rosjanki. Miały zresztą wszystkie atuty, aby tak się stało: biegły z przewagą, mogły ze sobą współpracować. Wynik z wczoraj powtórzyła jednak Ula Łętocha, znów jest 8, z 20. na 15. miejsce przesunęła się za to Weronika Kaleta.

Biegi narciarskie - Już tylko kilkaset metrów do mety. Podium będzie rosyjskie.

Biegi narciarskie - Rosyjski pociąg nabiera rozpędu i przewagi, słabnie niestety Urszula Łętocha. Wprawdzie cały czas jest w grupie, ale trudno będzie utrzymać 8. pozycję. Weronika Kaleta jest 15.

Biegi narciarskie - Gospodynie z pewnością będą dążyły do tego, żeby powtórzyć wynik z wczoraj i zająć całe podium. Swoją pozycję na razie poprawiła też Weronika Kaleta. Rosjanki są już za półmetkiem.

Biegi narciarskie - Urszula Łętocha przesunęła się już na 7. miejsce, ale jest strata do liderki rośnie. Na czele wciąż Rosjanki.

Biegi narciarskie - Na trasę wyruszyły już biegaczki. Do pokonania 5 kilometrów stylem łyżwowym. Jak poradzą sobie nasze?

Witamy w kolejnym dniu zmagań uniwersjadowych. Już za chwilę rozpoczniemy relację z biegu pościgowego kobiet na 5 kilometrów oraz kombinacji kobiet w narciarstwie alpejskim. Szczególnie czekamy na występ Urszuli Łętochy w biegach, która wczoraj na 5 kilometrów była 8.

Relację rozpoczniemy tuż przed godziną 4:00. Do zobaczenia!

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.