Uniwersjada 2019 - snowboard: tytuły dla Rosjanki i Kanadyjczyka

• Data publikacji: 03.03.2019, 13:03

W Krasnojarsku rywalizowali też snowboardziści, którzy walczyli o medale w konkurencji crossu. Mistrzowskie tytuły zdobyli - Rosjanka Kristina Paul oraz Kanadyjczyk Will Malisch.

Reprezentantka gospodarzy Kristina Paul zwyciężyła w zawodach snowboard-crossu podczas Uniwersjady 2019 w Krasnojarsku. Rosjanka wyprzedziła w wielkim finale swoją rodaczkę Aleksandrę Parshinę oraz Kanadyjkę Audrey McManiman. Tuż za podium uplasowała się inna z Rosjanek Mariya Vasiltsova. Polki - Dominika Wolska i Urszula Mendys zakończyły tę rywalizację odpowiednio na 9. oraz 13. miejscu.

Wśród panów triumfował zawodnik spod znaku Klonowego Liścia Will Malisch. Kanadyjczyk objechał w wielkim finale Rosjanina Daniila Dilmana, a także Japończyka Yoshiki Takahare.  Czwarty był kolejny z gospodarzy Vasily Loktev-Zagorskiy. Stanisław Rymkiewicz sklasyfikowany został na 15. pozycji.