Uniwersjada 2019 - biegi: ósme miejsce Łętochy! Dominacja gospodarzy

• Data publikacji: 03.03.2019, 13:07

Dziś w nocy czasu polskiego w Krasnojarsku odbyły się zmagania biegaczek i biegaczy techniką klasyczną. Panie wystartowały na dystansie 5. kilometrów, a panowie na dwa razy dłuższym. Złote medale powędrowały do Rosjan - Alisy Zhambalovej i Ivana Yakimushkina. Najlepiej z Biało-czerwonych spisała się Urszula Łętocha, zajmując ósme miejsce.

Złoty medal w rywalizacji kobiet zdobyła Rosjanka Alisa Zhambalova, która pokonała tę trasę w czasie - 14:48.6. Jednak marsz po tytuł rozpoczęła dopiero po przebiegnięciu 3500 metrów, systematycznie pnąc się w górę z okolic szóstego miejsca. Prowadzenie objęła na 200 metrów przed metą, wyprzedzając swoje rodaczki - Ekaterinę Smirnovą oraz Yanę Kirpichenko. Urszula Łętocha cały czas biegła swoim równym tempem, dzięki czemu finiszowała jako ósma ze stratą 38,1 sekundy. Druga z Polek, Weronika Kaleta zajęła 20. lokatę, a jej strata wyniosła - 1:09.7.

Wśród panów dominacja Rosjan była jeszcze większa i nie podlegała absolutnie żadnej dyskusji. Reprezentanci "Sbornej" zajęli czołowe sześć miejsc, deklasując pozostałych rywali. Złoto zdobył Ivan Yakimushkin, który przebiegł dystans w czasie - 26:00.6. Skład podium uzupełnili jego koledzy z drużyny - Anton Timashov i Ivan Kirillov. Jednak ich strata do triumfatora już była całkiem spora. Najlepszym z naszych był dziś Michał Skowron, który dobiegł na 26. pozycji, tracąc - 2:24.5. Kacper Antolec oraz Mateusz Haratyk sklasyfikowani zostali obok siebie, odpowiednio na 45. i 46. miejscu. Najsłabiej zaś, wypadł Dawid Damian, który był 68.