Kolarstwo torowe - MŚ: Rudyk w półfinale!

• Data publikacji: 02.03.2019, 20:10

Mateusz Rudyk awansował do strefy medalowej sprintu indywidualnego. Broniący tytułu Szymon Sajnok zajął w omnium 18. miejsce.

Mateusz Rudyk świetnie radził sobie w sesji porannej. Pisaliśmy o tym TUTAJ. W drugiej rozgrywanej dzisiaj sesji odbyły się ćwierćfinały. Polak pokonał 2:0 mistrza świata sprzed dwóch lat Rosjanina Denisa Dmitriewa. Rywalem Rudyka w półfinale będzie Holender Harrie Lavreysen. W drugim wyścigu 1/2 finału rywalizować będą Australijczyk Matthew Glaetzer i Holender Jeffrey Hoogland.

Na półmetku omnium prowadził Ethan Hayter, a Szymon Sajnok był 17. Wyścig eliminacyjny również nie poszedł po myśli obrońcy tytułu. Reprezentant Polski odpadł szybko i został sklasyfikowany na 16. miejscu. Trzecią konkurencję wygrał Benjamin Thomas. Przed wyścigiem punktowym prowadził Ethan Hayter, a Sajnok utrzymał 17. miejsce. W wyścigu punktowym Polak zdecydował się na samotny atak, ale nie nadrobił okrążenia. Obrońca tytułu zdobył 6 punktów i uplasował się na 18. pozycji z dorobkiem 36 punktów. Zwycięzcą omnium został Campbell Stewart. Nowozelandczyk w wyścigu punktowym nadrobił okrążenie i to zadecydowało o końcowym zwycięstwie. Srebrny medal zdobył Benjamin Thomas, który wygrał ostatni finisz. Brąz wywalczył Ethan Hayter.

Madison kobiet był dramatyczny z powodu wielu wypadków. Aż 4 duety nie ukończyły rywalizacji, a Nowozelandka Racquel Sheath została odwieziona do szpitala. Wyścig rozstrzygnął się na punkty zdobyte na finiszu, gdyż żaden duet nie nadrobił okrążenia. Po złoto sięgnęły Holenderki Kirsten Wild i Amy Pieters z wynikiem 33 punktów. Drugie miejsce zajęły Australijki Georgia Baker i Amy Cure. Trzecie były Dunki Amalie Dideriksen i Julie Leth, które wygrały ostatni finisz. Daria i Wiktoria Pikulik punktowały na czterech premiach, raz za dwa punkty i trzy razy za punkt. Polki zajęły ostatecznie 8. miejsce z dorobkiem 5 punktów.

Mistrzynią świata w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego została Daria Szmelewa. Rosjanka w finale uzyskała czas 33,012. Obok Rosjanki na podium stanęły Ukrainka Olena Starikowa i Australijka Kaarle McCulloch. Urszula Łoś odpadła w kwalifikacjach, w których zajęła 10. miejsce. Ashlee Ankudinoff okazała się najlepsza w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na 3 kilometry. Australijka w finale uzyskała czas 3:25,971. Na podium stanęły także Niemki Lisa Brennauer i Lisa Klein. Justyna Kaczkowska odpadła w kwalifikacjach i zajęła 9. pozycję.