Łucznictwo - HME: Mandia i Tsyrempilova ze złotymi medalami

• Data publikacji: 02.03.2019, 15:09

Włoch Massimiliano Mandia i Rosjanka Sayana Tsyrempilova zostali złotymi medalistami rozgrywanych w tureckim Samsun Halowych Mistrzostwach Europy w łucznictwie. W zawodach nie wzięli udziału reprezentanci Polski.

Wewnątrzwłoski charakter miał finał konkursu indywidualnego mężczyzn w którym wystąpili Massimiliano Mandia i Marco Morello. Pojedynek był bardzo wyrównany i zakończył się dogrywką w której obydwaj łucznicy trafili dziesiątki, ale to Mandia umieścił strzałę bliżej środka tarczy i zdobył złoty medal. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Erdem Tsydypov.

Wyniki mężczyzn

Wśród kobiet najlepsza okazała się Rosjanka Sayana Tsyrempilova, która w finale pokonała Ukrainkę Lidię Sichenikovą 6:2. Zwycięstwem reprezentantki Sbornej zakończył się także pojedynek o brąz w którym Inna Stepanova pokonała Ukrainkę Polinę Rodionovą 7:3.

Wyniki kobiet

Rosjanie nie dali szans rywalom w konkursach drużynowych. W finale męskim pokonali Ukraińców 5:1, a w meczu o złoto drużyna żeńska zwyciężyła Gruzinki 5*:4 (30:29). Brązowe medale trafiły do Turków i Ukrainek.

Wyniki drużynowe mężczyzn

Wyniki drużynowe kobiet

Zawody w Samsun odbyły się bez udziału Polaków. To skutek zawieszenia Polskiego Związku Łuczniczego jako członka Światowej Federacji Łuczniczej, które zostało warunkowo zniesione przed kilkoma dniami.