Mistrzowski weekend z lekkoatletyką i kolarstwem [Zapis LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Mistrzowski weekend z lekkoatletyką i kolarstwem [Zapis LIVE]

  • Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 02.03.2019, 09:47

Mamy nadzieję, że wczorajsze złoto Michała Haratyka rozwiązało worek z medalami i zainspiruje tak naszych pozostałych lekkoatletów, jak i również kolarzy rywalizujących na torze. Drugi dzień w Glasgow i czwarty w Pruszkowie, na pewno dostarczą nam kolejnych niezapomnianych emocji. Zapraszamy na relację.

 

HME w Glasgow

 

Sesja wieczorna

 

19:00 - skok wzwyż M - FINAŁ (Sylwester Bednarek)

19:10 - skok o tyczce M - FINAŁ (Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski)

19:50 - 60 m K - półfinały (ew. Ewa Swoboda)

20:20 - 60 m M - półfinały (ew. Remigiusz Olszewski)

21:10 - 400 m K - FINAŁ (Justyna Święty-Ersetic)

21:35 - 60 m K - FINAŁ (ew. Ewa Swoboda)

21:50 - 60 m M - FINAŁ (ew. Remigiusz Olszewski)

 

MŚ w Pruszkowie


Druga sesja

17:00 wyścig na 500 metrów kobiet - finał (ew. Urszula Łoś)
17:22 sprint mężczyzn - 1/4 finału (1) (ew. Mateusz Rudyk)
17:38 madison kobiet - finał (Polska - Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik)
18:27 omnium mężczyzn - wyścig eliminacyjny (Szymon Sajnok)
18:45 sprint mężczyzn - 1/4 finału (2) (ew. Mateusz Rudyk)
19:17 wyścig indywidualny na dochodzenie kobiet - finał (ew. Justyna Kaczkowska)
19:32 sprint mężczyzn - 1/4 finału (ew.3) (ew. Mateusz Rudyk)
19:36 omnium mężczyzn - wyścig punktowy (Szymon Sajnok)


Relacja na żywo

Lekkoatletyka - To koniec emocji na dziś! Już jutro czekają nas kolejne emocje związane z Polakami. W finałach wystąpią m.in. Marcin Lewandowski oraz Klaudia Kardasz. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo z ostatniego dnia zawodów! Dobranoc!

Lekkoatletyka - Tim Duckworth próbował swoich sił na 2,16m, jednak to było za dużo. Kończy tę konkurencję na pierwszym miejscu i ma na swoim koncie 3533 punktów. Drugi jest Frederik Samuelsson z 3475 "oczek", a trzeci Jorge Urena 3443.

Lekkoatletyka - Teraz rywalizują już tylko siedmioboiści w skoku wzwyż. Prowadzi Anglik Tim Duckworth, który przeskoczył 2,13m. Oprócz niego w konkursie pozostał jeszcze tylko Thomas van der Plaetsen, jednak zaliczył on jedną zrzutkę na tej wysokości.

Lekkoatletyka - Jan Volko halowym mistrzem Europy! Emre Zafer Barnes ze srebrem, Joris van Gool z brązem! Cóż za wyrównany bieg! 6,60s to czas zwycięzcy, a drugiego i trzeciego zawodnika 6,62s!

Lekkoatletyka - Przed nami ostatni finał tego wieczoru. Czas na sprinterów!

Lekkoatletyka - Drugie miejsce dla Dafne Schippers 7,14, a brąz Asha Philip 7,15! Polka została w blokach startowych, jednak nadrobiła straty i przegoniła rywalki w wielkim stylu!

Lekkoatletyka - Ewa Swoboda wygrywa finał z czasem 7,09!

Lekkoatletyka - Wyrównany rekord Europy w finale biegu na 400 metrów! 45,05s i pierwsze miejsce dla Karstena Warholma. Oscar Husillos nie mógł dogonić Norwega i zdobywa srebro. Trzeci dobiegł Tony van Diepen. Za kilka minut finał sprintu kobiet z Ewą Swobodą w roli głównej!

Lekkoatletyka - Piotr Lisek nie daje rady i nie przeskakuje 5,95, a więc zostaje halowym wicemistrzem Europy! Paweł Wojciechowski ze złotym medalem!

Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski pokonuje 5,90! Wysuwa się na prowadzenie, po strąceniu drugi raz tej wysokości przez Piotra Liska.

Lekkoatletyka - Lea Sprunger wygrywa finał! Z najlepszym czasem w Europie pokonuje drugą Cynthię Bolingo Mbongo oraz Lisanne de Witte! Justyna Święty-Ersetic dobiega niestety na ostatnim miejscu. Zawodniczki przyblokowały Polkę, przez co nie mogła przebić się wyżej.

Lekkoatletyka - Piotr Lisek zalicza pierwszą zrzutkę w tym konkursie. A za chwilę na bieżni finał 400 metrów kobiet z Justyną Święty-Ersetic!

Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski przerzucił skoki na 5,90, jednak strącił tyczkę i pozostaje mu jedna próba.

Lekkoatletyka - Piotr Lisek bez problemu pokonuje kolejną wysokość - 5,85! Paweł Wojciechowski już pewny srebra, ponieważ Jacobsson strąca tyczkę i ma brąz.

Lekkoatletyka - Bieg na 3000 metrów wygrywa młodszy z braci Ingebrigsten - Jacob! Na ostatniej prostej Henrika wyprzedził Chris O'Hare, który tym samym rozdzielił braci i zdobył srebrny medal.

Lekkoatletyka - W fenomenalnym stylu zarówno Paweł Wojciechowski, jak i Piotr Lisek skaczą 5,80m! Szwed, żeby wyprzedzić Polaków musiałby skoczyć 5,85m.

Lekkoatletyka - W walce pozostał oprócz Polaków tylko Szwed Melker Svard Jacobsson. Grek i Włoch nie poradzili sobie z 5,75m.

Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski pokonał 5,75m i zajmuje miejsce tuż za Piotrem Liskiem! Na tej wysokości po jeszcze jednym skoku mają Emmanouil Karalis oraz Claudio Michel Stecchi.

Lekkoatletyka - Remigiusz Olszewski na piątym miejscu w swoim biegu i nie zakwalifikuje się do finału. Znajdą się tam: Zafer Emre Barnes, Kevin Kranz, Ojie Edoburun oraz Amaury Golitin.

Lekkoatletyka - Piotr Lisek skacze w pierwszej próbie 5,75m! Z drugiej szansy będzie musiał skorzystać Paweł Wojciechowski.

Lekkoatletyka - Jan Volko i Jori van Gool zajmują pierwsze dwa miejsca w przedostatnim półfinałowym biegu. Teraz czas na Polaka, Remigiusz Olszewskiego.

Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski pokonuje 5,65m i pozostaje w konkursie! Tyle szczęścia nie mieli Bo Kanada Lita Baehre, Sondre Guttormsen oraz Georgyi Gorokhov.

Lekkoatletyka - Konstadinos Zikos i Richard Kilty pierwszymi finalistami na 60 metrów! Obaj mają czas 6,64s.

Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski będzie próbował pokonać tyczkę w trzeciej próbie. W blokach startowych w biegu na 60 metrów stanęli mężczyźni. Zobaczymy w nich Polaka - Remigiusza Olszewskiego.

Lekkoatletyka - Gianmarco Tamberi nie przeskoczył 2,34m i zakończył tym samym rywalizację skoczków wzwyż. Piotr Lisek pokonuje w pierwszej próbie 5,65m i zajmuje pierwsze miejsce. Czekamy na drugą próbę Pawła Wojciechowskiego na tej samej wysokości.

Lekkoatletyka - Z ostatniego biegu na 60 metrów kobiet awansowały Asha Philip oraz Ajla Del Ponte. Stawkę uzupełnią Kristal Awuah i Krystsina Tsimanouskaya, które miały dwa najlepsze czasy z pozostałych zawodniczek.

Kolarstwo torowe - To była ostatnia konkurencja dzisiejszego dnia. Na tor w Pruszkowie wrócimy jutro.

Kolarstwo torowe - Campbell Stewart złotym medalistą w omnium. Na ostatnim finiszu na drugie miejsce awansował Francuz Benjamin Thomas. Brązowy medal wywalczył Brytyjczyk Ethan Hayter. Szymon Sajnok w całej rywalizacji zgromadził 36 punktów i zajął 18. miejsce.

Lekkoatletyka - W drugim półfinałowym biegu na 60 metrów wygrywa Dafne Schippers z czasem 7.22s. Druga na mecie była Maja Mihalinec (7,30s).

Lekkoatletyka - Gianmarco Tamberi pokonuje w drugiej probie 2,32m i już ma pewny złoty medal. Na drugim miejscu ex aequo Konstadinos Baniotis oraz Andrii Protsenko, którzy nie poradzili sobie z tą wysokością i zakończyli udział w mistrzostwach.

Kolarstwo torowe - Nowozelandczyk Campbell Stewart nadrobił okrążenie i prawdopodobnie gwarantuje mu to tytuł mistrzowski.

Lekkoatletyka - Ewa Swoboda wygrywa swój bieg! 7.11s i nie dała rywalkom żadnych szans! Drugie miejsce zajęła Muijnga Kambundji.

Lekkoatletyka - Czas na biegi półfinałowe na 60 metrów kobiet! Już w pierwszym z nich wystąpi Ewa Swoboda.

Kolarstwo torowe - W tej chwili na prowadzeniu znajduje się Brytyjczyk Ethan Heyter, który ma dwa punkty przewagi nad Campbellem Stewartem z Nowej Zelandii.

Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski pokonuje 5,55m w pierwszej próbie podobnie, jak Claudio Michel Stecchi oraz Sondre Guttormsen. Piotr Lisek opuścił tę wysokość.

Kolarstwo torowe - Już ośmiu zawodników nadrobiło okrążenie. Najbardziej skorzystał na tym Włoch Simone Consonni, który wskoczył dzięki temu na drugie miejsce.

Lekkoatletyka - W finale biegu na 800 metrów mężczyzn zobaczymy: Alvaro de Arribę, Andreasa Bubę, Amela Tukę, Mariano Garcię, Jamiego Webba oraz Andreasa Kramera.

Lekkoatletyka - Sylwester Bednarek nie poradził sobie z wysokością 2,26m. Jego los podzielili Tihomir Ivanov oraz Chris Baker. W konkursie pozostało tylko trzech zawodników.

Kolarstwo torowe - Przed nami ostatnia konkurencja omnium, czyli wyścig punktowy.

Lekkoatletyka - W zmaganiach skoczków wzwyż odpadło już dwóch niemieckich zawodników - Mateusz Przybylko i Falk Wendrich. Nie zdołali pokonać wysokości 2,22. Sylwester Bednarek będzie drugi raz podchodził do 2,26m.

Kolarstwo torowe - Australijka Ashlee Ankudinoff została mistrzynią świata w wyścigu na 3 km. Triumfowała z czasem 3:25.971, a druga Niemka Lisa Brennauer pokonała dystans w czasie 3:29.243.

Lekkoatletyka - Rywalizację rozpoczął również Piotr Lisek. Pokonał 5,45m. Taki sam wynik uzyskał Paweł Wojciechowski.

Lekkoatletyka - Za sobą pierwszy skok ma Paweł Wojciechowski. Zaczął od wysokości 5,30m, którą pokonał bez problemu.

Kolarstwo torowe - Niemka Lisa Klein z czasem 3:29.473 wywalczyła brązowy medal w wyścigu na 3 km. Przegrała z nią Kirstie James z Nowej Zelandii (3:34.188).

Lekkoatletyka - Do finałowego biegu na 800 metrów awansowały: Esther Guerrero, Renee Eykens, Mari Smith, Renelle Lamote, Shelayna Oskan- Clarke oraz Olha Lyakhova.

Lekkoatletyka - Sylwester Bednarek już w pierwszej próbie przeskakuje 2,22m! Na razie plasuje się na czwartej pozycji.

Lekkoatletyka - Polak pierwszą wysokość 2,18m pokonał za drugim razem. Za kilka minut rozpocznie się również konkurs skoku o tyczce z Piotrem Liskiem oraz Pawłem Wojciechowskim.

Kolarstwo torowe - Matthew Glaetzer także w dwóch wyścigach poradził sobie z Ethanem Mitchellem.

Lekkoatletyka - Zaczynamy wieczorną sesję Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow! Jako pierwsi rywalizację zaczną skoczkowie wzwyż. W ich gronie znajduje się Sylwester Bednarek, za którego mocno trzymajmy kciuki.

Kolarstwo torowe - Mamy Polaka w półfinale mistrzostw świata. Mateusz Rudyk drugi raz pokonał Denisa Dmitrjewa z Rosji.

Kolarstwo torowe - Harrie Lavreysen dołączył do kolegi z reprezentacji po pokonaniu Nathana Harta z Australii.

Kolarstwo torowe - Jeffrey Hoogland ponownie nie dał szans Nicholas'owi Paul'owi z Trynidadu i Tobago i melduje się w półfinale.

Kolarstwo torowe - Teraz przed nami drugie wyścigi ćwierćfinałowe sprinterów.

Kolarstwo torowe - Zwycięzcą wyścigu eliminacyjnego został Francuz Benjamin Thomas. Drugi był Holender Jan Willem van Schip, a trzeci Szwajcar Claudio Imhof.

Kolarstwo torowe - Niestety, kolejny przeciętny występ Szymona Sajnoka. Polak odpadł dość wcześnie i został sklasyfikowany na 16. pozycji.

Kolarstwo torowe - Przed nami wyścig eliminacyjny, czyli trzecia odsłona omnium mężczyzn.

Kolarstwo torowe - Holenderki Kirsten Wild i Amy Pieters został mistrzyniami świata w madisonie. Srebrny medal wywalczyły Australijki Georgia Baker i Amy Cure. Brąz dla Dunek Amalie Dideriksen i Julie Leth. Polki z pięcioma punktami zakończyły zawody na ósmym miejscu.

Kolarstwo torowe - Polki finiszowały na trzecim miejscu i mają teraz na koncie cztery punkty. Australijki zmniejszyły stratę do Holenderek do pięciu punktów.

Kolarstwo torowe - Na trzy finisze do końca na prowadzeniu są Holenderki z dorobkiem 30 punktów. Dziesięć oczek tracą do nich Australijki, a 17 Brytyjki. Polki z dwoma punktami zajmują ósme miejsce.

Kolarstwo torowe - Wracamy do rywalizacji, wyścig został wznowiony.

Kolarstwo torowe - Wyścig został przerwany z powodu upadku reprezentantki Nowej Zelandii, która zemdlała podczas jazdy.

Kolarstwo torowe - Holenderki powiększają przewagę nad rywalkami. Nad drugimi Australijkami Georgią Baker i Amy Cure mają już 13 punktów przewagi. Polki dołożyły do swojego dorobku jeden punkt i są w tej chwili siódme.

Kolarstwo torowe - Po dwóch finiszach na prowadzeniu są Holenderki Kirsten Wild i Amy Pieters z dorobkiem 8 punktów. Polki zdobyły jeden punkt na drugim finiszu i w tej chwili są szóste.

Kolarstwo torowe - Następną konkurencją będzie madison kobiet, w którym wystartują siostry Daria i Wiktoria Pikulik.

Kolarstwo torowe - Matthew Glaetzer (Australia) wygrywa i prowadzi 1:0 z Ethanem Mitchellem z Nowej Zelandii.

Kolarstwo torowe - Mateusz Rudyk bardzo pewnie pokonał Denis Dmitrjewa i jest bardzo blisko półfinału.

Kolarstwo torowe - Drugi z Holendrów Harrie Lavreysen również objął prowadzenie w starciu z Nathanem Hartem (Australia).

Kolarstwo torowe - Jeffrey Hoogland poradził sobie z reprezentantem Trynidadu i Tobago Nicholasem Paulem i prowadzi 1:0.

Kolarstwo torowe - Już teraz pora na ćwierćfinały sprintu. W trzecim wyścigu zobaczymy Mateusza Rudyka, którego rywalem będzie Rosjanin Denis Dmitrjew.

Kolarstwo torowe - Nie było jednak mocnych na Darię Szmelewą. Rosjanka zapewniła sobie złoto uzyskując czas 33.012. Srebro dla Starikowej, a brąz dla McCulloch.

Kolarstwo torowe - Słabsza od Ukrainki jest również Australijka Kaarle McCulloch (33.419), ale ona też zapewniła sobie medal.

Kolarstwo torowe - Niemka Miriam Welte nie poprawiła wyniku Starikowej (33.431) i Ukrainka ma już medal.

Kolarstwo torowe - Najlepszy wynik należy teraz do Ukrainki Ołeny Starikowej (33.307).

Kolarstwo torowe - Holenderka Kyra Lamberink przegrała z Meksykanką o 146 tysięcznych sekundy.

Kolarstwo torowe - Zarówno Meksykanka Jessica Salazar Valles (33.826) jak i Niemka Lea Sophie Friedrich (33.997) poprawiły wynik Włoszki.

Kolarstwo torowe - Mamy już pierwszy czas Włoszki Miriam Vece, która uzyskała 34.247.

Kolarstwo torowe - Już za chwilę początek drugiej sesji zmagań na torze w Pruszkowie. Pierwszą konkurencją będzie finał wyścigu na 500 m kobiet.

Kolarstwo torowe - Do 17:00 potrwa przerwa. Sesja wieczorna rozpocznie się finałem na 500 metrów kobiet, niestety bez udziału Urszuli Łoś.

Kolarstwo torowe - Niestety dopiero 19. miejsce Szymona Sajnoka. W klasyfikacji generalnej omnium jest 17. z 20 punktami. Prowadzi Ethan Hayter (74) przed Nowozelandczykiem Campbellem Stewartem (70). Trzeci jest Hiszpan Albert Torres (66).

Kolarstwo torowe - Oddala się medal dla Polaka. Szymon Sajnok nie zdobył punktów. Czekamy na ostateczne wyniki wyścigu tempowego. Na pewno wygrał go Brytyjczyk Ethan Hayter (25) przed Japończykiem Eiyą Hashimoto (22) i Francuzem Benjaminem Thomasem (15).

Kolarstwo torowe - Brytyjczyk Ethon Hayter i Japończyk Eiya Hashimoto nadrobili okrążenie i prowadzą!

Kolarstwo torowe - Bardzo mocno poobijany jest van Schip.

Kolarstwo torowe - Upadł faworyt Jan Willem van Schip, który przed rokiem był wicemistrzem! Holender pociągnął za sobą Sama Welsforda z Australii, który już wrócił na trasę. Moment później powrócił również van Schip.

Kolarstwo torowe - Czas na drugą konkurencję omnium! Trzymajmy kciuki za jak najlepszy wynik Szymona Sajnoka w wyścigu tempowym!

Kolarstwo torowe - Joseph Truman relegowany! W ćwierćfinale pojedzie Nathan Hart.

Kolarstwo torowe - Nicolas Paul z Trynidadu i Tobago niespodziewanie pokonał Stefana Bottichera z Niemiec! Zaledwie 19-letni kolarz awansował do ćwierćfinału! Do rozstrzygnięcia wyścigu potrzebny był fotofinisz.

Kolarstwo torowe - Joseph Truman z Wielkiej Brytanii kolejym ćwierćfinalistą. Wyprzedził Nathana Harta.

Kolarstwo torowe - Denis Dmitriew z Rosji w ostatniej chwili wyprzedza brytyjskiego wicemistrza sprzed roku Jacka Carlina i to on zmierzy się z Mateuszem Rudykiem.

Kolarstwo torowe - Broniący tytułu mistrza świata Matthew Glaetzer bez większych problemów eliminuje Tomohiro Fukayę z Japonii.

Kolarstwo torowe - Ethan Mitchell z Nowej Zelandii minimalnie lepszy od Francuza Sebastiana Vigiera.

Kolarstwo torowe - Kapitalnie poradził sobie Mateusz Rudyk! Polak w ćwierćfinale!

Kolarstwo torowe - Holender Harrie Lavreysen nie dał się Samowi Websterowi z Nowej Zelandii. A na tor wyszedł już Mateusz Rudyk!

Kolarstwo torowe - Próbował taktycznie Pavel Kelemen z Czech pokonać zwycięzcę kwalifikacji Jeffreya Hooglanda z Holandii, lecz nie udało mu się to.

Czs na 1/8 finału sprintu mężczyzn! W trzecim wyścigu z Kanadyjczykiem Hugo Barrettem zmierzy się Mateusz Rudyk!

Kolarstwo torowe - Lisa Brennauer z Niemiec wygrywa kwalifikacje z czasem 3:25,697. O złoto powalczy z Australijką Ashlee Ankudinoff (3:25,921). O brązowy medal powalczy rodaczka zwyciężczyni kwalifikacji – Lisa Klein (3:27,670) z Nowozelandką Kirstie James (3:28,407). Justyna Kaczkowska zajęła 9. miejsce.

Kolarstwo torowe - Chyba za ostro rozpoczęła Polka. Znacznie osłabła w końcówce i niestety dla niej dzisiejsze zmagania się kończą. W tej chwili jest 7., przed nami jeszcze jeden wyścig.

Kolarstwo torowe - Bardzo mocno rozpoczęła Polka. Najlepszy czas otwarcia.

Kolarstwo torowe - Do startu szykuje się już Justyna Kaczkowska! Trzymajmy kciuki za Polkę!

Kolarstwo torowe - Teraz obędą się kwalifikacyjne wyścigi indywidualne na dochodzenie kobiet. W 9. z 10 starć zobaczymy Justynę Kaczkowską. Rywalką Polki będzie Kirstie James z Nowej Zelandii. Dwie najlepsze zawodniczki kwalifikacji zmierzą się o złoto, dwie kolejne o brąz.

Kolarstwo torowe - Grono zawodników, którzy wystartują w 1/8 finału sprintu uzupełnili: Kanadyjczyk Hugo Barrette, Nowo Zelandczyk Sam Webster i Czech Pavel Kelemen.

Kolarstwo torowe - Do 1/8 awansowali: Joseph Truman (Wielka Brytania), Jack Carlin (Wielka Brytania), Tomohiro Fukaya (Japonia) i Ethan Mitchel (Nowa Zelandia). Groźny upadek miał Njisane Phillip (Trynidad i Tobago), ale chyba nic poważnego mu się nie stało. Mamy jednak przerwę związaną z naprawianiem toru po tym upadku.

Lekkoatletyka - Po skoku w dal do siedmioboju liderem jest Brytyjczyk Tim Duckworth, z dorobkiem 1943 punktów. Sesja poranna dobiegła końca. Na więcej emocji związanych z lekką atletyką, zapraszamy od 19.

Lekkoatletyka - Kołeczek bardzo dobrze wyszła z bloków, ale bardzo dużo zaczęła tracić na dystansie i ostatecznie minęła linę mety dopiero na 6. miejscu z wynikiem 8.37 s. Oznacza to, że nie zobaczymy jej w półfinałach.

Kolarstwo torowe - Na torze w Pruszkowie trwa teraz rywalizacja w 1/16 finału sprintu. Awans do kolejnej fazy wywalczyli już: Matthew Glaetzer (Australia), Denis Dmitrjew (Rosja), Nathan Hart (Australia), Nicholas Paul (Trynidad i Tobago) i Stefan Botticher (Niemcy). W 1/8 zobaczymy też Mateusza Rudyka, który wraz z Jeffreyem Hooglandem (Holandia) Harrie Lavreysenem (Holandia) i Sebastienem Vigierem (Francja) zapewnił sobie awans w kwalifikacjach.

Lekkoatletyka - Pięcioboistka Solene Ndama wygrywa trzeci bieg eliminacyjny na 60 m ppł. Za chwilę Karolina Kołeczek.

Kolarstwo torowe - To właśnie Hiszpan triumfował w pierwszej konkurencji omnium. Drugi był Australijczyk Samuel Welsford, a trzeci Campbell Steward z Nowej Zelandii. Szymon Sajnok zajął dopiero 13. miejsce i będzie musiał odrabiać straty.

Lekkoatletyka - Siciarz dobrze wyszła z bloków, potem dała się dogonić przeciwniczkom, ale i tak melduje się w trójce i awansuje do półfinałów z czasem 8.13 s. Karolina Kołeczek pobiegnie w czwartej serii.

Kolarstwo torowe - Hiszpan Albert Torres Barcelo nadrobił jedno okrążenie nad resztą grupy.

Lekkoatletyka - Zaczynają się eliminacje 60 m ppł kobiet. W pierwszym biegu zobaczymy Klaudię Siciarz.

Lekkoatletyka - Zakończyły się kwalifikacje skoku o tyczce kobiet. Niespodzianką jest odpadnięcie Angeliki Bengtsson. Reszta faworytek ze spokojnym awansem.

Lekkoatletyka - Ostatni bieg był zdecydowanie najszybszy i zadecydował o braku awansu Dominika Bochenka. W półfinale zobaczymy za to Damiana Czykiera.

Kolarstwo torowe - A już teraz pierwsza część wieloboju kolarskiego - wyścig scratch. Przypomnijmy, tytułu mistrzowskiego w omnium broni Szymon Sajnok.

Kolarstwo torowe - Czas Mateusza poprawił Holender Jeffrey Hoogland (9.572), a taki sam rezultat uzyskał drugi z Holendrów Harrie Lavreysen i tak wygląda ostateczna kolejność.

Lekkoatletyka - Damian Czykier również czwarty w swoim biegu, ale z czasem 7.82 s. Polak prawdopodobnie wejdzie do półfinału z czasem.

Kolarstwo torowe - Czas Polaka to wyrównany rekord Polski, a Mateusz zagwarantował sobie start w 1/8 finału.

Kolarstwo torowe - Kapitalnie zaprezentował się Mateusz Rudyk. Polak z czasem 9.584 objął prowadzenie.

Kolarstwo torowe - Sebastien Vigier z Francji pobił rezultat Rosjanina i teraz to on znajduje się na czele klasyfikacji z czasem 9.673. Już niebawem start Mateusza Rudyka.

Lekkoatletyka - Yidiel Contreras wypada za falstart w drugim biegu. W trzecim zobaczymy Damiana Czykiera.

Kolarstwo torowe - 9.730 to czas nowego lidera Rosjanina Denisa Dmitrjewa.

Kolarstwo torowe - Mamy zmianę na prowadzeniu kwalifikacji sprintu mężczyzn. Nathan Hart z Australii wyprzedził Stefana Bottichera o 25 tysięcznych sekundy.

Lekkoatletyka - Dominik Bochenek czwarty w swoim biegu z wynikiem 7.92 s. Może uda się wejść z czasem.

Lekkoatletyka - W pierwszym biegu eliminacyjnym płotkarzy zobaczymy Dominika Bochenka. Jego rywalem będą m.in. Orlando Ortega i Andrew Pozzi. Nie będzie łatwo znaleźć się w trójce.

Lekkoatletyka - Dafne Schippers wygrywa ostatni beg eliminacyjny. Faworytki meldują się w komplecie w półfinale, Swoboda zdecydowanie z najlepszym wynikiem. Za chwilę na bieżni ustawione zostaną płotki i rozpoczną się eliminacje w biegach na 60 m ppł kobiet i mężczyzn.

Kolarstwo torowe - Najlepszy rezultat należy teraz do Niemca Stefana Bottichera (9.758).

Lekkoatletyka - Szwajcarka miała spore problemy w swoim biegu eliminacyjnym, ale ostatecznie finiszuje na 2. miejscu i awansuje do półfinału z czasem 7.31 s.

Kolarstwo torowe - Po przejechaniu 200 m przez siedmiu zawodników prowadzi Brytyjczyk Joseph Truman z czasem 9.767.

Lekkoatletyka - Z kolejnych dwóch biegów do półfinałów awansują m.in. Rachel Miller, Lisa Kwaye czy Kryscina Cimanowska. Za chwilę seria z Mujingą Kambundji.

Kolarstwo torowe - Kolejną konkurencją będą kwalifikacje sprintu mężczyzn. Zobaczymy w nich naszego najlepszego sprintera Mateusza Rudyka.

Kolarstwo torowe - I tak się stało Olena Starikowa (Ukraina) i Miriam Welte (Niemcy) wykręciły lepsze rezultaty od Urszuli Łoś i Polka kończy zawody na 10. miejscu. W finale oprócz dwóch wcześniej wspomnianych zawodniczek pojadą: Daria Szmelewa (Rosja), Kaarle McCulloch (Australia), Kyra Lamberink (Holandia), Jesica Salazar Valles (Meksyk), Lea Sophie Friedrich (Niemcy) i Miriam Vece (Włochy).

Kolarstwo torowe - Niestety, Polka spada na ósme miejsce, a do końca jeszcze dwie zawodniczki. Możemy nie zobaczyć Polki w finale. Prowadzenie objęła teraz Daria Szmelewa z Rosji (33.554).

Kolarstwo torowe - Urszula Łoś wykręciła czas 34.260 i na cztery zawodniczki do końca daje to 6. miejsce.

Lekkoatletyka - Ewa Swoboda rozpoczyna bieganie w Glasgow od 7.14 s. Pewne zwycięstwo i pewny awans.

Kolarstwo torowe - Mamy zmianę na pozycji liderki. Teraz najlepszym czasem legitymuje się Kaarle McCulloch z Australii (33.556).

Lekkoatletyka - Bardzo dobrze wygląda Asha Philip, która wygrywa pierwszy bieg na 60 m (7.23 s). Razem z nią awansują Słowenka Mihalinec i Niemka Rebekka Haase.

Kolarstwo torowe - Dziesięć zawodniczek już pokonało dystans 500 m. Nadal prowadzi Niemka Friedrich. Za jej plecami, na drugim miejscu jest Meksykanka Yuli Paola Verdugo Osuna (34.280)., a na trzecim Rosjanka Natalia Antonowa (34.296).

Lekkoatletyka - Zakończyła się pierwsza runda 60 m panów. Jak już informowaliśmy, w wieczornych półfinałach będzie biegał Remigiusz Olszewski. Zaczynają się za to eliminacje 60 m pań - zasady te same, w drugim biegu zobaczymy Ewę Swobodę.

Lekkoatletyka - Rozpoczęły się również zmagania siedmioboistów. Po sprincie, liderem jest Estończyk Karl Robert Saluri (6.75 s, wszedłby z tym wynikiem do półfinału na 60 m).

Kolarstwo torowe - Po przejeździe czterech zawodniczek na prowadzeniu znajduje się Niemka Lea Sophie Friedrich z czasem 34.102.

Lekkoatletyka - Zakończyły się kwalifikacje skoku w dal pań. Niespodzianką jest odpadnięcie Brytyjki Jazmin Sawyers.

Kolarstwo torowe - Zaczęła się rywalizacja na torze w Pruszkowie. Pierwszą konkurencją jest wyścig na 500 m kobiet z Urszulą Łoś na starcie.

Lekkoatletyka - Brawa dla Remigiusza Olszewskiego. Polak zajmuje drugie miejsce w swoim biegu z wynikiem 6.72 s i pewnie awansuje do półfinału.

Lekkoatletyka - W kwalifikacja skoczkiń w dal już 4 zawodniczki mają zapewnione miejsce w finale dzięki skokom dłuższym niż 6.65 m. Wśród nich Ivana Spanović i Malaika Mihambo.

Lekkoatletyka - Na bieżni właśnie wystartowały eliminacje sprinterów. W czwartym biegu zobaczymy Remigiusza Olszewskiego, który do awansu będzie potrzebował miejsca w czołowej trójce lub jednego z 6 najlepszych czasów wśród przegranych. Pierwszy bieg wygrał jeden z faworytów całej konkurencji, biegający dla Turcji Emre Zafer Barnes.

Lekkoatletyka - Na początek konkurencje bez udziału biało-czerwonych. Kwalifikacje rozpoczynają skoczkinie w dal i tyczkarki.

Rozpoczynamy sobotnią relację z drugiego dnia HME w Glasgow i czwartego MŚ w Pruszkowie. Na razie jesteśmy w Szkocji, gdzie na przedpołudnie zaplanowano start kwalifikacji kilku konkurencji.

Arkadiusz Kubiak

Z wykształcenia dziennikarz i hispanista. Zagorzały fan lekkiej atletyki, olimpizmu i kina. Na igrzyska24 od 2012 roku, pisząc głównie o Królowej Sportu i taekwondo olimpijskim. Kiedyś łodzianin, obecnie sofijczyk.