Puchar Algarve: Polki sensacyjnie gromią Hiszpanki

• Data publikacji: 01.03.2019, 19:41

Reprezentacja Polski kobiet w piłkę nożną wygrała z Hiszpankami aż 3:0 na start Pucharu Algarve. Jest to ogromna niespodzianka, ponieważ przed meczem Polki były skazywane na pożarcie. Bramki zdobyły Paulina Dudek, Patrycja Balcerzak i Weronika Zawistowska.

Puchar Algarve to prestiżowy gościnny turniej dla kobiecych reprezentacji w piłkę nożną, rozgrywany od 1994 w Portugalii. W rozgrywkach bierze udział 12 zespołów. Polki biorą udział w Pucharze pierwszy raz od 2009 roku.

Nasze reprezentantki znalazły się w grupie z Hiszpanią oraz Holandią. Głównym faworytem były oczywiście Hiszpanki, które w pierwszym meczu pokonały reprezentację Oranje 2:0.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły mecz. W 25. minucie do bramki trafiła obrończyni Paulina Dudek. Przy golu asystowała Ewelina Kamczyk. 9 minut później było już 2:0, kiedy to piłkę do siatki wpakowała Patrycja Balcerzak, a podawała do niej nasza jedna z najsłynniejszych zawodniczek - Ewa Pajor.

Na drugą połowę obie reprezentacje wymieniły kilka zawodniczek. Na boisku zameldowała się między innymi Weronika Zawistowska, która w grudniu skończyła 19 lat i jeszcze kilka miesięcy temu grała tylko w młodzieżowych reprezentacjach. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie  i Polki, skazywane na pożarcie, same pożarły rywalki z Hiszpanii i otworzyły sobie bardzo szeroko drzwi do wygrania grupy.

Następny mecz Polek to spotkanie z Holandią 4 marca o godzinie 18:30.

Polska - Hiszpania 3:0 (2:0)

25' Dudek, 34; Balcerzak, 49; Zawistowska

Polska: Kiedrzynek - Grzywińska, Dudek, Sikora, Mejsasz, Balcerzak (61' Zdunek), Grabowska (69' Matuschewski), Chudzik (46' Zawistowska), Winczo (46' Wiankowska), Kamczyk (46' Daleszczyk), Pajor (69' Jaszek)

Hiszpania: Quinones - Ouahabi, Carro (67' Pilar Leon), Bonmati (59' Hermoso), Andres, Torrecilla, L. Garcia (59' Caldentey), O. Garcia (59' Meseguer), Putellas (46' Losada), Redondo (46' Delgado), Corredera