Kolarstwo torowe - MŚ: Pikulik w czołówce omnium

• Data publikacji: 01.03.2019, 17:40

Daria Pikulik zajęła 8. miejsce w scratchu i była 9. w wyścigu tempowym zaliczanych do omnium. Adrian Kaiser zajął 13. miejsce w wyścigu indywidualnym na 4 kilometry.

Omnium rozpoczęło się od wyścigu scratch. Daria Pikulik finiszowała na 8. pozycji. O zwycięstwie rozstrzygnął finisz z grupy. Najszybsza była Włoszka Letizia Paternoster, która została pierwszą liderką wieloboju. Druga była Annette Edmondson, a trzecia Jennifer Valente. W pierwszej sesji dnia rozegrano również wyścig tempowy. Daria Pikulik zaatakowała w końcówce wyścigu i wygrała ostatni finisz. Dzięki temu zdobyła 1 punkt i zajęła 9. pozycję. Wyścig tempowy wygrała Japonka Yumi Kajihara. Pikulik z wynikiem 50 punktów zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji. Prowadzi Yumi Kajihara z dorobkiem 70 punktów.

Krzysztof Maksel z powodu choroby nie przystąpił do rywalizacji na kilometr ze startu zatrzymanego. Kwalifikacje wygrał Quentin Lafargue z czasem 59,845. Francuz jako jedyny złamał barierę minuty.

W kwalifikacjach na 4 kilometry na dochodzenie wystartował Adrian Kaiser. Polak w swoim wyścigu wyprzedził Koreańczyka Kyeongho Mina. Ostatecznie Kaiser uzyskał czas 4:20,523. Polski kolarz został sklasyfikowany na 13. miejscu. Kwalifikacje wygrał Filippo Ganna z czasem 4:07,456. Włochowi zabrakło niewiele do pobicia rekordu świata. Podczas zawodów został ogłoszony rekord świata po przejeździe Domenica Weinsteina, ale był to błąd aparatury. Niemiec pojedzie z Ganną o złoto. W wyścigu o trzecie miejsce spotkają się Davide Plebani i Aleksander Jewtuszenko.