Kolarstwo torowe - MŚ: Tekliński i Maksel w dziesiątce

• Data publikacji: 28.02.2019, 21:30

Adrian Tekliński zajął 9. miejsce w finale scratchu na mistrzostwach świata w Pruszkowie. Krzysztof Maksel w keirinie był 10.

Keirin mężczyzn odbył się w nietypowej formule olimpijskiej. Zawodnicy w drodze do finału musieli przejść nie 2, a 3 rundy. Krzysztof Maksel w wyścigu pierwszej rundy zajął 3. miejsce i musiał jechać w repasażu. W tej fazie Polak wygrał swój wyścig i wszedł do ćwierćfinału. W 1/4 finału Maksel finiszował na 3. pozycji. Awans wywalczyła najlepsza czwórka i Polak był już w półfinale. Naszemu kolarzowi zabrakło niewiele do awansu do finału. Reprezentant Polski w 1/2 finału finiszował na 4. pozycji. W małym finale Krzysztof Maksel finiszował na 4. pozycji i ostatecznie był dziesiąty. W finale najlepszy był Mathijs Buchli. Podium uzupełnili Yudai Nitta i Stefan Botticher.

W rywalizacji drużynowej doszło do historycznego wydarzenia. W finale Samuel Welsford, Kelland O'Brien, Leigh Howard i Alexander Porter uzyskali czas 3:48,012. Tym samym Australijczycy oprócz tego, że zostali mistrzami świata, ustanowili rekord świata. Srebrny medal wywalczyli Brytyjczycy w składzie: Ethan Hayter, Edwaed Clancy, Kian Emadi i Charlie Tanfield, a brąz Duńczycy Lasse Norman Hansen, Julius Johansen, Rasmus Pedersen i Casper Von Folsach. Polacy odpadli poprzedniego dnia w pierwszej rundzie i zostali sklasyfikowani na 7. pozycji.

Jednak nie był to koniec złotych medali dla Samuela Welsforda. Australijczyk był także najlepszy na finiszu scratchu. W przeciągu niecałej godziny sięgnął po drugie zwycięstwo. Na podium stanęli również Holender Roy Efting oraz Nowozelandczyk Thomas Sexton. Adrian Tekliński finiszował na 9. pozycji.

W czwartek rozegrano także finały wyścigu drużynowego kobiet. W finale Australijki (Annette Edmondson, Ashlee Ankudinoff, Georgia Baker i Amy Cure) uzyskały czas 4:14,333 i o 2 dziesiąte sekundy pokonały Brytyjki (Laura Kenny, Katie Archibald, Elinor Barker i Elanor Dickinson). Brązowy medal wywalczyły Nowozelandki w składzie: Bryony Botha, Michaela Drummond, Holly Edmondtson i Kirstie James.

Marlena Karwacka nie przebrnęła kwalifikacji sprintu. Polka w eliminacjach uzyskała wynik 11,349 i zajęła 31. miejsce. Po półfinału awansowały Wai Sze Lee, Lea Sophie Friedrich, Mathilde Gros i Stephanie Morton. Decydujące wyścigi odbędą się jutro.