WTA Acapulco: Kania także żegna się z turniejem

• Data publikacji: 28.02.2019, 07:29

Paula Kania, podobnie jak Łukasz Kubot, przegrała swoją walkę w deblu o awans do ćwierćfinału turnieju w Meksyku. Grając w parze z Sizikovą, przegrały 0;2 z Jakupovic i Chromaczową.

Paula Kania poszła w ślady kolegi z reprezentacji i również na pierwszej rundzie zakończyła grę w Acapulco. Jej partnerką deblową była Yana Sizikova. W pierwszej partii walczyły o każdy punkt. Nie było to łatwe, ponieważ rywalki szły w zaparte, ale Polce i Rosjance udało się je przełamać trzy razy. Same jednak straciły cztery serwisy, ostatni na 5:6. Kolejne podanie Jakupovic i Chromaczowej było już tylko formalnością i to one były już bliżej ćwierćfinału.

W drugim secie nie doszło już do aż tylu przełamań. Kania i Sizikova przegrały podanie w pierwszym gemie tej odsłony, odrabiając ją na 3:3. Jednak od tego momentu ich przeciwniczki sięgnęły jeszcze po dwa kolejne przełamania, nie dając szans polsko-rosyjskiemu deblowi na wyrównanie w setach.

P. Kania/Y. Sizikova - D. Jakupovic/I. Chromaczowa 0:2 (5:7 3:6)