Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym - Pruszków 2019 dzień 2. [ZAPIS LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym - Pruszków 2019 dzień 2. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 28.02.2019, 19:12

Pierwszy dzień nie przyniósł nam medalu, ale nasi reprezentanci osiągnęli wartościowe wyniki. Drugiego dnia do rywalizacji przystąpią specjaliści od keirinu, wyścigu scratch oraz sprinterki. Ponadto decydujące rozstrzygnięcia będą miały miejsce w wyścigach drużynowych. Czy dziś polscy kolarze pokuszą się o medal? Dowiecie się tego śledząc naszą relację.

 

Pierwsza sesja

14:30 keirin mężczyzn - pierwsza runda (Krzysztof Maksel)
14:53 sprint kobiet - kwalifikacje (Marlena Karwacka)
15:42 keirin mężczyzn - repasaże (ew. Krzysztof Maksel)
16:00 sprint kobiet - 1/16 finału (ew. Marlena Karwacka)
16:38 keirin mężczyzn - druga runda (ew. Krzysztof Maksel)
16:47 sprint kobiet - 1/8 finału (ew. Marlena Karwacka)

Druga sesja

18:30 wyścig drużynowy kobiet - pierwsza runda
18:58 sprint kobiet - 1/4 finału (1) (ew. Marlena Karwacka)
19:14 keirin mężczyzn - trzecia runda (ew. Krzysztof Maksel)
19:23 wyścig drużynowy mężczyzn - finały
19:37 sprint kobiet - 1/4 finału (2) (ew. Marlena Karwacka)
19:53 scratch mężczyzn - finał (Adrian Tekliński)
20:16 sprint kobiet - 1/4 finału (ew. 3) (ew. Marlena Karwacka)
20:20 wyścig drużynowy mężczyzn - dekoracja
20:30 scratch mężczyzn - dekoracja
20:38 keirin mężczyzn - finał B (ew. Krzysztof Maksel)
20:43 keirin mężczyzn - finał A (ew. Krzysztof Maksel)
20:48 wyścig drużynowy kobiet - finały
21:03 keirin mężczyzn i wyścig drużynowy kobiet - dekoracja

Relacja na żywo

To wszystko na dziś. Zapraszamy państwa na nasze kolejne relacje. Bądźcie z nami.

Podobnie jak w rywalizacji panów, tak i wśród kobiet Australia okazała się lepsza od Wielkiej Brytanii. Anette Edmondson, Ashlee Ankudinoff, Georgia Baker i Amy Cure zakończyły wyścig z czasem 4:14.333 i pokonały rywalki o 0.2 sekundy.

Reprezentantki Nowej Zelandii (Bryony Botha, Michaela Drummond, Holly Edmontson i Kirstie James) sięgnęły po brązowy medal. Kanadyjki kończą rywalizację na czwartym miejscu.

Przed nami ostatnia konkurencja drugiego dnia rywalizacji. W decydujących wyścigach zaprezentują się drużyny kobiet. O brąz ścigać się będą Nowo Zelandki i Kanadyjki, a o złoto Brytyjki i Australijki.

Mistrzem świata w keirinie został Holender Matthijs Buchli. Tuż za jego plecami finiszował Japończyk Yudai Nitta. Podium uzupełnił Stefan Botticher z Niemiec.

Finał B wygrywa Malezyjczyk Awang i zajmuje w całych zawodach 7. miejsce. Krzysztof Maksel finiszował na czwartej pozycji i zajął 10. miejsce.

Po chwili na dekoracje wracamy do rywalizacji. Na starcie stoją już sprinterzy, którzy powalczą w finale B keirinu, a wśród nich Krzysztof Maksel.

Kapitalny dzień w wykonaniu Australijczyka Samuela Welsforda. Kilka chwil po pobiciu rekordu świata i zdobyciu tytułu wraz z kolegami w drużynie, okazał się najlepszy w wyścigu scratch. Srebrny medal wywalczył Holender Roy Eefting, a brązowy Thomas Sexton z Nowej Zelandii. Adrian Tekliński uplasował się na 9. pozycji.

Za moment zawodnicy wystartują w wyścigu scratch. Na starcie mamy mistrza świata sprzed dwóch lat Adriana Teklińskiego.

Również dwa wyścigi wystarczyły do wyłonienia czwartej półfinalistki. Młoda Niemka Lea Sophie Friedrich pozostawiła w pokonanym polu Hiszpankę Tanię Calvo Barbero.

Bez szans w starciu z Francuzką Mathilde Gros była Holenderka Laurine van Riessen.

Lee Wai Sze drugą półfinalistką. Reprezentantka Hongkongu wygrała 2:0 z Rosjanką Anastazją Wojnową.

Australijka Stephanie Morton po raz drugi pokonała Ukrainkę Ołenę Starikową i melduje się w półfinale sprintu kobiet.

Australijczycy: Samuel Welsford, Kelland O'Brien, Leigh Howard i Alexander Porter zostali mistrzami świata, a ich czas 3:48.012 to nowy rekord świata. Kapitalny występ i wielkie brawa dla nich. Srebro dla Brytyjczyków (3:50.810).

W wyścigu drużynowym o brązowy medal Duńczycy w składzie: Lasse Norman Hansen, Julius Johansen, Rasmus Pedersen i Casper von Folsach z czasem 3:51.804 pokonali Kanadyjczyków (3:56.382).

Z drugiego biegu do finału wchodzą: Holender Matthijs Buchli, Australijczyk Matthew Glaetzer i Brytyjczyk Jack Carlin.

Bieg był przerwany i powtórzony. W drugim podejściu Krzysztof Maksel finiszował na czwartym miejscu i nie awansował do finału A. W nim zobaczymy Niemca Stefana Bottichera, Francuza Sebastiena Vigiera i Japończyka Yudai Nittę.

Kolejną konkurencją będą półfinały keirinu mężczyzn. Już w pierwszym wyścigu zobaczymy Krzysztofa Maksela.

Niemka Lea Sophie Friedrich wychodzi na prowadzenie w starciu z Hiszpanką Tanią Calvo Barbero.

Po bardzo zaciętym finiszu Francuzka Mathilde Gros okazała się minimalnie lepsza od Holenderki Laurine van Riessen.

Reprezentantka Honkongu Lee Wai Sze nie dała się wyprzedzić Rosjance Anastazji Wojnowej i to ona jest w lepszej pozycji przed kolejnym biegiem.

Teraz pora na pierwsze wyścigi ćwierćfinałowe sprinterek. Australijka Stephanie Morton pokonała Ołenę Starikową i prowadzi 1:0.

Przedłużał nam się start do ostatniego wyścigu z powodu problemów z maszyna startową i falstartu. Nie wpłynęło to na postawę Australijek, które poprawiły jeszcze czas Brytyjek (4:13.913) i to te dwa zespoły powalczą o złoto. Włoszki nie pojechały najlepiej, gdyż uzyskały czas 4:18.528, który nie pozwolił im na awans do małego finału. W nim zmierzą się Kanadyjki i Nowo Zelandki.

W finale meldują się Brytyjki, które wykręciły świetny czas 4:14.067 i pokonały Nowo Zelandki o prawie cztery sekundy.

W drugim wyścigu Kanadyjki nie dały szans Belgijką i pewnie triumfowały. W tej chwili mają najlepszy rezultat (4:17.577). Czas Belgijek to 4:23.953.

Dobry rezultat uzyskały Niemki (4:21.252) i okazały się lepsze od Amerykanek, które pokonały 4 km w czasie 4:23.721.

Czas na sesję wieczorną! Na początek wyścig na dochodzenie kobiet. W pierwszym wyścigu zmierzą się Niemki i Amerykanki.

Czas na przerwę. O 18:30 wracamy, by zobaczyć pierwszą rundę wyścigu drużynowego kobiet. W międzyczasie relegowano Darię Szmelewą. Miejsce Rosjanki w ćwierćfinale zajmie Hiszpanka Tania Calvo Barrero.

Dołączyły do nich Rosjanka Daria Szmelewa, Laurine van Riessen z Holandii, Anastazja Wojnowa z Rosji i Ołena Starikowa, która świetnie odparła ataki Nowozelandki Natashy Hansen.

Awans wywalczyły już Australijka Stephanie Morton, Lee Wai Sze z Hongkongu, Mathilde Gros z Francji i Lea Sophie Friedrich z Niemiec.

Na zakończenie pierwszej sesji dzisiejszych zmagań przyszedł czas na 1/8 finału sprintu kobiet.

W ostatnim wyścigu awans wywalczyli Matthew Glaetzer z Australii, Jack Carlin z Wielkiej Brytanii, Theo Bos z Holandii i Kwesi Browne z Trynidadu i Tobago.

Jest półfinał dla Krzysztofa Maksela! Zajął 3. miejsce za Matthijsem Buhli z Holandii i Yudai Nittą z Japonii. Za Polakiem awans wywalczył jeszcze kolejny z reprezentantów Kraju Kwitnącej Wiśni – Yuta Wakimoto.

Z pierwszewgo wyścigu awansowali Sebastian Botticher z Niemiec, Sebastien Vigier z Fracji, Azizulhasni Awang z Malezji i Japończyk Tomoyuki Kawabata. Teraz trzymamy kciuki za naszego reprezentanta!

Teraz przyszedł czas na ćwierćfinały keirinu! Z każdego z trzech wyścigów czterech kolarzy awansuje do półfinału. Miejmy nadzieję, że w czołowej czwórce drugiego zmieści się Krzysztof Maksel.

Awans do 1/8 finału wywalczyły Rosjanki Daria Szmelewa i Anastazja Wojnowa, Australijka Karlee McCulloh, Niemka Emma Hinze, Ukrainka Ołena Starikowa, Nowozelandka Natasha Hansen, Holenderka Laurine van Riessen, Hiszpanka Tania Calvo Barbero, Brytyjka Katy Marchant, Litwinka Simone Krupeckaite, Meksykanka Luz Daniela Gaxiola Gonzalez i Madalyn Godby ze Stanów Zjednoczonych.

Quintero Chavarra został zdyskwalifikowany, w związku z czym to Australijczyk Patrick Constable wystartuje w ćwierćfinale.

Już za chwilę rozpocznie się 1/16 finału sprintu kobiet. Niestety bez udziału Polek.

Udany długi finisz Krzysztofa Maksela! Polak wygrał swój wyścig! Za jego plecami awans wywalczył Malezyjczyk Azizulhasni Awang.

Z trzeciego wyścigu awansowali Japończyk Tomoyuki Kawabata i Kevin Santiago Quintero Savarro z Kolumbii. Odpadł między innymi mistrz świata z Londynu z 2016 roku Niemiec Joachim Eilers. Teraz czas na wyścig z udziałem Krzysztofa Maksela!

Hersony Gadiel Canelon Vera z Wenezueli wygrał bardzo wyrównany drugi wyścig. Drugie miejsce musiał rozstrzygnąć fotofinisz, a zajął je Jean Spies z Republiki Południowej Afryki.

Matthijs Buchli i Theo Bos, czyli dwóch Holendrów, awansuje do ćwierćfinału. Pierwszy raz w historii w keirinie odbywa się ćwierćfinał. UCI postanowiło nieco zmienić formułę zawodów dodając jeden wyścig. Dlatego też dwóch zawodników awansuje z repasaży.

Teraz odbędą się repasaże keirinu mężczyzn. W czwartym wyścigu pojedzie Krzysztof Maksel. Trzymajmy kciuki za Polaka!

Kwalifikacje sprintu wygrała Stephanie Morton z Australii z czasem 10,546. Do 1/8 awansowały bezpośrednio jeszcze Lee Wai Sze z Hongkongu, Mathilde Gros z Francji i Lea Sophie Friedrich z Niemiec. Niestety dopiero 31. miejsce zajęła Marlena Karwacka i odpadła z rywalizacji.

Wyprzedza ją jednak teraz Mathilde Gros z Francji! O 0,027 sekundy!

Pięć zawodniczek do końca. Na czele Niemka Lea Sophie Friedrich z czasem 10,712.

Marlena Karwacka raczej nie awansuje do 1/16 finału. Polka wyprzedza tylko dwie zawodniczki po przejazdach 26. Trzy kolarki musiałyby pojechać słabiej od Polki, by ta uzyskała kwalifikacje. Tymczasem przed nami występy jeszcze 7 mocnych zawodniczek.

Marlena Karwacka w tej chwili na 2. miejscu. Polka była o 0.09 sek. wolniejsza od Rosjanki Natalii Antonowej.

Teraz czas na eliminacje sprintu kobiet. Jako trzecia na trasę wyruszy Marlena Karwacka.

Bliski bezpośredniego awansu był Maksel, ale zajął 3. miejsce i czeka go walka w repasażu. W ćwierćfinale są natomiast Niemiec Marc Jurczyk i Brytyjczyk Jack Carlin.

Pewni ćwierćfinału są już również Yudai Nitta z Japonii, Matthew Glatzer z Australii, Sebastien Vigier z Francji i Tomas Babek z Czech. Tuż za metą 4. wyścigu upadł Malezyjczyk Azizulhasni Awang. Malezyjczyk podjął ryzykowny atak na ostatniej prostej i w efekcie upadł. Wygląda jednak na to, że brązowemu medaliście olimpijskiego z Rio nie stało się nic poważnego. Teraz czas na wyścig z udziałem Krzysztofa Maksela!

Z pierwszego wyścigu do ćwierćfinału awansowali Stefan Botticher z Niemiec i Pavel Kelemen z Czech, a z drugiego Japończyk Yuta Wakimoto i Nowozelandczyk Edward Dawkins.

Pierwsza runda składa się z 5 wyścigów. W ostatnim zobaczymy Krzysztofa Maksela. Awans wywalczy dwójka najlepszych zawodników.

Witamy z Pruszkowa! Już za chwilę początek sesji porannej. Zaczynamy od pierwszej rundy keirinu.

Nasza dzisiejsza relacja z Pruszkowa rozpocznie się przed 14:30.

Jakub Łosiak

Wielki fan sportu, a w szczególności piłki nożnej, siatkówki i kolarstwa. Poza tym na portalu zajmuję się żeglarstwem i kombinacją norweską.