Narciarstwo alpejskie – MŚJ: szwajcarski dublet na zakończenie

• Data publikacji: 27.02.2019, 19:54

Mistrzostwa świata juniorów w Val di Fassa zakończyły się zjazdem kobiet. Zwyciężyła w nim Szwajcarka Juliana Suter. Srebro zdobyła jej rodaczka Noemie Kolly, a na najniższym stopniu podium stanęła Lisa Grill z Austrii. W najszybszej z konkurencji nie startowały reprezentantki Polski.

Juliana Suter wygrała dzisiejszy wyścig z czasem 1:23,91. Pozwoliło jej to nieznacznie, bo o 0,15 sekundy, wyprzedzić swoją rodaczkę Noemie Kelly. Wyraźnie większą stratę miała już Lisa Grill z Austrii, która zajęła 3. miejsce. Austriaczki i Szwajcarki zdecydowanie zdominowały dzisiejszy wyścig. To reprezentantki tych krajów zajęły też dwa kolejne miejsca. Niestety w gronie zaledwie 27 zgłoszonych do zawodów zawodniczek nie znalazły się reprezentantki Polski.