Skoki narciarskie - MŚ: Kamila Karpiel w trzydziestce

• Data publikacji: 27.02.2019, 17:48

Kamila Karpiel zajęła bardzo dobre 23. miejsce w konkursie skoków narciarskich kobiet rozgrywanym na Mistrzostwach Świata w austriackim Seefeld. Najlepszą zawodniczką globu została Norweżka Maren Lundby.

Liderką po pierwszej serii konkursu była Norweżka Maren Lundby, która po skoku na 106,5 m prowadziła z przewagą 1,6 pkt. Kolejne dwa miejsca zajmowały Niemki Katharina Althaus (108 m) i Juliane Seyfarth (104 m). W pierwszym skoku z bardzo dobrej strony pokazała się Kamila Karpiel, która osiągnęła odległość 97,5 m i była klasyfikowana na 21. miejscu. Awansu do rundy finałowej nie udało się wywalczyć Kindze Rajdzie. Polka zajęła 34. miejsce po skoku na 91 metr.

W drugiej serii oglądaliśmy fantastyczną walkę o zwycięstwo pomiędzy Kathariną Althaus i Maren Lundby. Najpierw Niemka poszybowała na 107 m i objęła prowadzenie. Chwilę później zaledwie 104,5 m osiągnęła Maren Lundby, ale po uwzględnieniu not za wiatr i styl to ona została najlepszą zawodniczką świata. Jej przewaga nad Althaus wyniosła zaledwie 0,5 pkt. Bardzo dobry skok w drugiej serii oddała Austriaczka Daniela Irashko-Stolz. Reprezentantka gospodarzy skoczyła 105,5 m, co pozwoliło jej się przenieść się z miejsca ósmego na trzecie. Miejsca na podium ustąpiła jej Juliane Seyfarth, która osiągnęła 101,5 m i zajęła czwarte miejsce. Nieco słabszy skok w drugiej serii oddała Kamila Karpiel lądując na 93,5 m. Próba ta zaowocowała spadkiem o dwie pozycje, ale 23. miejsce jest i tak dla Polki dużym sukcesem.

Wyniki konkursu

Jutro na skoczni normalnej w Seefeld pojawią się panowie, którzy rozegrają kwalifikacje o awans do piątkowego konkursu. Początek jutrzejszych zmagań zaplanowano na godzinę 16:00, z kolei zawody o mistrzostwo świata odbędą się pojutrze o 16:00. Panie powrócą na skocznię w sobotę, kiedy rozegrany zostanie konkurs drużyn mieszanych.