Narciarstwo alpejskie – MŚJ: Alex Vinatzer najlepszy w slalomie, zawiedli Polacy

• Data publikacji: 26.02.2019, 18:12

Alex Vinatzer został mistrzem świata juniorów w slalomie. Reprezentant gospodarzy zdeklasował rywali na trasie w Val di Fassa. W zawodach wystąpiło czterech reprezentantów Polski, niestety żaden z nich nie zdołał ukończyć pierwszego przejazdu.

Już po pierwszym przejeździe dzisiejszego slalomu Alex Vinatzer był zdecydowanie najbliżej medalu. Włoch pokonał trasę w czasie 51,68 sekundy i drugiego Benjamina Ritchie ze Stanów Zjednoczonych wyprzedzał o 1,13 sek. Na trzecim miejscu plasował się Norweg Atle Lie McGrath ze stratą 1,25 sek. Niestety do mety tego przejazdu nie zdołali dotrzeć Jan Gradecki, Michał Michalik, Piotr Habdas i Paweł Pyjas, czyli wszyscy reprezentanci Polski. W związku z tym już po pierwszej części zawodów pożegnali się z rywalizacją.

W drugim przejeździe Vinatzer jeszcze bardziej odstawił swoich rywali. Alpejczyk, który już na seniorskich mistrzostwach pokazał się z bardzo dobrej strony, walnie przyczyniając się do zdobycia przez Włochów brązowego medalu w zmaganiach drużynowych, potwierdził, że jest jednym z najbardziej utalentowanych slalomistów. Ritchie utrzymał drugie miejsce, jednak jego strata urosła do 1,38 sek. Na trzecie miejsce z czwartego przesunął się Sam Maes, który do Vinatzera stracił 1,46 sek. Tym samym Belg stanął na najniższym stopniu podium drugi dzień z rzędu. McGrath popełnił kilka błędów, przez które spadł na 19. miejsce.