Szermierka: dwa czwarte miejsca na zakończenie MEK

Szermierka: dwa czwarte miejsca na zakończenie MEK

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.02.2019, 16:20

Dwa czwarte miejsca szpadzistów i florecistek na zakończenie mistrzostw Europy kadetów w szermierce. Do medali było niby blisko, a jednak bardzo daleko. 

 

Florecistki w turnieju rozstawione były z numerem 4. Malwina Kołodziejczyk, Antonina Lachman, Aleksandra Wieczorek i Marta Oklińska zaczęły turniej od trudnego meczu z Turcja, zakończonego zwycięstwem 45:33. W ćwierćfinale rywalkami były Czeszki, z którymi nasze florecistki wygrały pewnie, 45:37. W ten sposób nasza drużyna znalazła się w półfinale. Rywalkami w tej fazie były Francuzki, z którymi Polki stoczyły bardzo emocjonujący, wyrównany bój. Niestety rywalki zadały jedno trafienie więcej i zameldowały się w finale. Polkom pozostała walka o brązowe medale z Ukrainą. Niestety była to walka przegrana i to bardzo wysoko - 25:45. W finale Rosjanki zmierzyły się z Francuzkami. "Sborna" wygrała ten mecz 45:35 i zdobyła złoto. 

 

Wyniki:

1. Rosja

2. Francja

3. Ukraina

4. Polska

 

Szpadziści w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w drugiej trafili na mocnych Niemców. Po długiej batalii Polacy, walczący w składzie Jan Bulandra, Jan Socha, Mikołaj Radosz i Bartosz Kitliński, wyszarpali jednopunktowe zwycięstwo 45:44. W ćwierćfinale poszło łatwiej. Niżej notowani Austriacy walczyli dzielnie, ale na dobrze dysponowaną naszą drużynę nie znaleźli sposobu. Wygrana 45:33 dała polskiej czwórce półfinał. W nim przyszło im rywalizować z faworyzowanymi Włochami. Mecz był wyrównany, ale rywale zwyciężyli ostatecznie 45:38 prowadząc od pierwszego starcia. W meczu o najniższy stopień podium rywalami byli Rosjanie. To był niestety jednostronny mecz, w którym przeciwnicy triumfowali w stosunku 45:27. W finale Włosi walczyli z Węgrami. Wygrali zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego - 45:34.

 

Wyniki:

1. Włochy

2. Węgry

3. Rosja

4. Polska 

 

Najsłabiej z polskich drużyn zaprezentowali się szabliści. Rafał Gałecki, Szymon Hryciuk, Oskar Peliński i Sebastian Glanc już w 1/8 finału okazali się zdecydowanie gorsi od Ukraińców, przegrywając 31:45. Pozostała polakom walka o miejsca 9-16 i tu szło już im zdecydowanie lepiej. Wygrane z Azerbejdżanem i Białorusią dały możliwość rywalizowania o 9 miejsce w mistrzostwach z Hiszpanią. Szanse tę Polacy wykorzystali koncertowo, wygrywając 45:28. Drugie złoto ostatniego dnia przypadło Włochom, którzy w finale pokonali Rosjan 45:30.

 

Wyniki:

1. Włochy

2. Rosja

3. Węgry

...

9. Polska

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.