ATP Dubaj: Hurkacz górą w starciu młodego pokolenia

• Data publikacji: 26.02.2019, 15:13

Hubert Hurkacz zanotował świetny start w turnieju rangi ATP 500 w Dubaju i może cieszyć się z awansu do 1/8 finału. 22-letni wrocławianin ograł młodszego o trzy lata kwalifikanta z Francji Corentina Moutet 6:3, 7:5.

Pojedynek dwóch perspektywicznych tenisistów rozpoczął się od wzajemnego badania przeciwnika na korcie. W czwartym gemie pierwszej partii Moutet nie poradził sobie ze świetnymi returnami Polaka i stracił podanie, wygrywając tylko jeden punkt. Zajmujący 77. lokatę w rankingu ATP Hurkacz przejął inicjatywę i potwierdził przewagę, inkasując na swoje konto kolejnego gema. Do zakończenia inauguracyjnego seta Polak pilnował swojego serwisu i nie pozwolił przeciwnikowi nawet na uzyskanie break pointa, co finalnie zaowocowało wynikiem 6:3 na jego korzyść.

Druga odsłona meczu mogła idealnie zacząć się dla Hurkacza, który miał dwa break pointy na wypracowanie sobie klarownej sytuacji w dalszej części seta. Moutet jednak obronił się przed takim obrotem spraw i wyszedł na prowadzenie 1:0. W kolejnych gemach obaj zawodnicy nie mieli już większych problemów w wygrywaniu swoich podań. Zmieniło się to w decydującej fazie seta, kiedy przy stanie 5:5 Polak po zaciętym gemie rozgrywanym na przewagi przełamał 143. w światowym zestawieniu Francuza, a po chwili mógł unieść rękę w geście zwycięstwa.

W walce o ćwierćfinał Hurkacz zmierzy się z turniejową "1", Japończykiem Keiem Nishikorim, który również w dwóch setach pokonał rodaka Moutet, Benoit Paire'a.

Hubert Hurkacz (Polska) - Corentin Moutet (Francja, Q) - 6:3, 7:5.