Strzelectwo – GP: trzy miejsca w „dziesiątce” Polaków na inaugurację sezonu

Strzelectwo – GP: trzy miejsca w „dziesiątce” Polaków na inaugurację sezonu

  • Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 26.02.2019, 00:22

Wygrana przez Kacpra Baksalarego rywalizacja juniorów w męskim skeecie oraz trzecia pozycja Sandry Bernal w juniorskim trapie kobiet, to najlepsze wyniki reprezentantów Polski na Grand Prix Cypru, które zainaugurowały sezon 2019 w wykonaniu polskich strzelców broni gładkolufowej.

 

Podczas gdy o pierwsze laury w tym sezonie walczy nasza kadra w konkurencjach strzeleckich rozgrywanych pod dachem, część reprezentacji Polski, specjalizująca się w skecie i terapię, zakończyła swój pierwszy start na Grand Prix Cypru.

 

W rozgrywkach w Larnace najlepiej spośród seniorów zaprezentowała się Natalia Szamrej, która w skeecie pań, uzyskując 111 zestrzelonych rzutków, zajęła 9. pozycję. Polce do finału zabrakło aż czterech celnych strzałów, jednak wynik z Cypru jest całkiem niezłym prognostykiem przed Pucharem Świata w Acapulco, który jest głównym celem kadry na najbliższy miesiąc.

 

Do Larnaki nie przyjechała co prawda znaczna część czołówki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z poprzedniego sezonu, ale nie oznacza to, że rezultaty w drugiej dziesiątce Piotra Kowalczyka, czy miejsca na początku trzeciej dziesiątki Agnieszki Sierackiej oraz Aleksandry Jarmolińskiej, nie dają nadziei na dobre występy naszych rodaków w nadchodzącym sezonie.

 

Dużą nadziei wlała w polską kadrę zdecydowanie postawa juniorów. Zwycięstwo 17-letniego Kacpra Baksalarego z całkiem przyzwoitym wynikiem 118 zestrzelonych rzutków oraz trzecie miejsce 19-letniej Sandry Bernal, sprawiają, że z zaciekawieniem można patrzeć na dalsze ich poczynania w kategoriach juniorskich i próby przebijania się do czołówki wśród seniorów.

 

Wyniki Polaków

Skeet

39. Jakub Werys

65. Maciej Gajerski

1.Kacper Baksalary – juniorzy

16. Krzysztof Buninowski - juniorzy

34. Wiktor Kwieciński – juniorzy

9. Natalia Szamrej

21. Agnieszka Sieracka

24. Aleksandra Jarmolińska

 

Trap

16. Piotr Kowalczyk

27. Leszek Koprowicz

25. Daniel Mrozek – juniorzy

3. Sandra Bernal - juniorki