Brąz polskich szpadzistek na MEJiK w Foggii!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 25.02.2019, 16:59

Reprezentacja Polski w składzie Zofia Janelli, Karolina Staszulonek, Kinga Zgryźniak i Alicja Klasik zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, które odbywają się w Foggii. Biało-czerwone kadetki zaliczyły bardzo dobry turniej. Dla Klasik to drugi medal tych zawodów - po brązie wywalczonym w zawodach indywidualnych!

Apetyty na medal mogliśmy już przejawiać po zawodach indywidualnych, w których Polki również spisały się znakomicie. Obok brązu Klasik, 9. miejsce zajęła Karolina Staszulonek, 22. była Zofia Janelli, najsłabiej z naszych spisała się Kinga Zgryźniak (59). W czołówce zawodów znalazły się też po dwie Węgierki, Ukrainki, Włoszki czy Rumunki. Było wiadomo, że to właśnie na te drużyny trzeba najbardziej uważać. Biało-czerwone dzień rozpoczęły od wolnego losu, a potem pokonały Wielką Brytanię 45:15. W ćwierćfinale przyszła trudna i wyczerpująca potyczka z Izraelem, zakończona wygraną 45:44. Podobnie zacięta była walka półfinałowa, w której nasze reprezentantki uległy jednak Węgierkom 41:45. Te jednak poszły za ciosem i w finale zwyciężyły Ukrainę 45:38. Nasze zawodniczki w meczu o brąz zmierzyły się z Rosjankami i okazały się wyraźnie lepsze - 45:33.

Węgry
2. Ukraina
3. Polska
4. Rosja

Na ćwierćfinałach swoje boje zakończyły dziś dwie inne drużyny. Floreciści - Mateusz Biedrzycki, Adam Podralski, Szymon Mlicki i Adam Jakubowski najpierw mieli wolny los, potem wygrali z Chorwacją 45:38, ale w ćwierćfinale odprawili ich Rosjanie w stosunku 27:45.W fazie drużyn walczących o miejsca 5-8. Polacy przegrali z Niemcami 38:45, a następnie pokonali Turcję 45:39 i sklasyfikowani zostali na 7. miejscu. Rosjanie zdobyli ostatecznie złote medale, w finale pokonując Francuzów.

1.Rosja

2. Francja

3. Węgry

...

7. Polska

Szablistki walczyły dziś w składzie Emilia Rowińska, Roksana Bartosz, Julia Cieślar i Zuzanna Lenkiewicz. Polki w pierwszej rundzie wygrały z Rumunkami 45:41, ale z racji małej liczby drużyn uczestniczących, kolejnym pojedynkiem był już ćwierćfinał - przegrany 32:45 z Rosją. W kolejnych meczach nasze młode reprezentantki pokonały Francję dwoma trafieniami i przegrały z Niemcami 41:45. Dało to w efekcie szóste miejsce. Złoto dla Węgierek, które w finale zwyciężyły pogromczynie Polek.