Triumf Sofii Velikaya w Kairze, Polki daleko

• Data publikacji: 24.02.2019, 15:40

Sofya Veilikaya wygrała Grand Prix szablistek rozegrane w Kairze. Marta Puda oraz Angelika Wątor odpadły w pierwszej rundzie.

Dla Rosjanki był to 23 medal zdobyty w zawodach rangi Grand Prix (szósty złoty). Łącznie w Pucharze Świata liderka światowego rankingu ma na koncie 48 miejsc w czołowej trójce. Dokładnie taką samą ilość medali ma na koncie Olga Kharlan. Ukrainka była dziś trzecia, w półfinale przegrywając z Choi Sooyeon z Korei. Velikaya w półfinale pokonała Francuzkę Cecillę Berder 15:14, a w finale Koreankę 15:12.

Dwie Polki, które weszły wczoraj do turnieju głównego, odpadły w pierwszej rundzie. Marta Puda przegrała 10:15 z Rosjanką Olgą Nikitiną, a Angelika Wątor 11:15 z Amerykanką Dagmarą Woźniak.